Результати роботи управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області за І квартал 2018 року

Реалізацію державної політики в сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на території Полтавщини здійснює управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі – управління).
Відповідно до постанови правління Фонду соціального страхування України від 14 грудня 2017 року № 63 “Про внесення змін до структури робочих органів виконавчої дирекції Фонду” кількість відділень, що входили до складу управління, було скорочено із 17 до 10. Таким чином, з 1 січня 2018 року надання застрахованим особам та потерпілим від нещасного випадку на виробництві матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг здійснюють Великобагачанське, Горішньоплавнівське, Диканське, Кременчуцьке, Лубенське, Миргородське, Пирятинське, Полтавське, Хорольське та Полтавське міське відділення управління.
Станом на 1 квітня 2018 року на обліку в зазначених вище відділеннях управління перебувало 95203 страхувальники. Кількість справ потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання склала 7952, а також 1600 електронних справ осіб, що тимчасово перемістились на територію області з районів проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях.
У І кварталі 2018 року Фондом соціального страхування України було втілено в життя низку важливих проектів з метою підвищення рівня соціального захисту застрахованих осіб та потерпілих від нещасного випадку на виробництві. Зокрема на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1053 “Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей” протягом звітного періоду управлінням було проведено три етапи перерахунків щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей, забезпечивши тим самим осучаснення страхових виплат, відновлення соціальної справедливості у розмірах щомісячних страхових виплат для осіб, що отримали інвалідність у різні роки. Із січня по березень 2018 року розмір страхових виплат було збільшено для 5382 осіб.
Ще одним важливим законодавчим нововведенням було впровадження на початку поточного року принципово нового механізму направлення застрахованих осіб та членів їх сімей на відновлювальне лікування після перенесених захворювань і травм у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів. Суть забезпечення застрахованих осіб адресною медичною реабілітацією полягає в тому, що всю роботу, пов’язану з підготовкою та оформленням документів, необхідних для отримання послуг із відновлювального лікування, здійснюють фахівці Фонду. Застрахована особа направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії.
Нові принципи й підходи в роботі Фонду соціального страхування України в поєднанні з його фінансовими можливостями дозволили суттєво підвищити якість надання санаторно-курортними закладами послуг із реабілітаційного лікування та збільшити кількість пролікованих застрахованих осіб після перенесених захворювань і травм.
За звітний період 166 застрахованих осіб Полтавщини та членів їх сімей (11 дітей у супроводі дорослого) пройшли відновлювальне лікування після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, на що Фондом було витрачено понад 2,4 млн грн.
Протягом І кварталу 2018 року страхові виплати були надані 5387 потерпілим та 323 особам, які мали право на ці виплати, на загальну суму 34,6 млн грн, а саме:
– 5387 потерпілим виплачено щомісячну страхову виплату в разі часткової або повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину їх отриманого заробітку, на загальну суму 31,3 млн грн;
– 323 особам виплачено щомісячну страхову виплату як особам, що мають на це право в разі втрати годувальника, на суму 1,8 млн грн;
– 13 потерпілим виплачено одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності на загальну суму 160,7 тис. грн;
– 3 сім’ям та 1 утриманцю виплачено одноразову допомогу в разі смерті потерпілого на загальну суму 538,9 тис. грн;
– 75 потерпілим виплачено допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності на загальну суму 0,8 млн грн.
Фактичні витрати Фонду на виплату всіх видів матеріального забезпечення за І квартал 2018 року склали 110,4 млн грн, а саме:
– на виплату допомоги з тимчасової непрацездатності використано 80,6 млн грн, середньоденний розмір допомоги склав 196,17 грн;
– на виплату допомоги по вагітності та пологах використано 29,3 млн грн, середньоденний розмір допомоги склав 169,93 грн;
– на допомогу на поховання використано 0,5 млн грн (виплачено у 114 випадках).
Завдяки налагодженому механізму оперативного надходження коштів Фонду до страхувальників-роботодавців та безпосередньо до застрахованих осіб компенсовано втрачений заробіток у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю за 54316 листками непрацездатності на загальну суму фактичних витрат 80,6 млн грн.
За І квартал 2018 року 67 потерпілих на виробництві отримали медичні та соціальні послуги. Загальна сума витрат за надані медичні та соціальні послуги склала 0,9 млн грн.
Незважаючи на скорочення кількості відділень управління в Полтавській області, вчасно та в повному обсязі забезпечується фінансування витрат для надання застрахованим особам, потерпілим на виробництві матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг, що є результатом сумлінної та кваліфікованої праці фахівців управління та його відділень.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України
у Полтавській області.

Поділися:

Добавить комментарий