«Рибацьке щастя»

«Рибацьке щастя»

«Рибацьке щастя»У Художньому салоні Полтави діє улюблена багатьма художниками – рибалками, шанувальниками природи і мистецтва – теж рибалками, тематична виставка під назвою «Рибацьке щастя». Тут представлено 77 робіт 35 авторів.
– Наші художники – постійні учасники мистецьких пленерів, люблять природу, багатьом з них подобається рибалити, – розповіла директор Художнього салону Людмила Солодкова.
Вернісаж «Рибацьке щастя» присвятили Всесвітньому дню рибальства. В експозиції – твори, виконані в різноманітних техніках. Художник Григорій Волков створив композицію з використанням фрагментів справжньої сітки. Ця робота має назву «Рибальські сіті».
– Зараз літо, багато хто вирушає до моря або в туристичні поїздки незнайомими містами і країнами. Але є люди, для яких справжній відпочинок – природа, тиша і риболовля, – зазначила Людмила Солодкова.
До таких належить, зокрема, художник з Лубен Володимир Мірошниченко, який приїхав у Полтаву на відкриття виставки. Живописець представив дві свої картини під назвами «Наша Сула» і «Ранок у Горошиному» (є таке село у Семенівському районі). Щоб наочно підтвердити свою любов до рибальства, показав фотографію, на якій сидить з вудкою на березі річки. Митець зазначив: коли ловиш рибу, і для картин з’являються нові сюжети «на воді».
Художниця Лариса Лукаш, яка любить батик, пастель, графіку і трохи пише акрилом, побачила тему рибальства по-своєму – намалювала «Русалоньку».
Привітав митців і рибалок друг художників, член Української національної автономії Полтавського земляцтва Санкт-Петербурга Михайло Волик.
– Пишучи картину, художник прагне спіймати момент, колір, світло. Художник – той же рибалка, – сказав гість, який має корені на полтавській землі. – Від української громади Санкт-Петербурга, Української національної автономії Полтавського земляцтва вітаю всіх з цією виставкою і Всесвітнім днем рибальства.
Презентуючи виставку, голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко згадав про Христових апостолів:
– Першими апостолами були рибалки. Вони залишили мирські справи і пішли ловити, тобто рятувати душі людські.
***
Коли від урочистостей перейшли до неформального спілкування, слово взяла «рибачка Соня», роль якої артистично виконала тележурналістка Олена Никифоренко. Вона провела розіграш призів для учасників виставки. Нагороду отримав молодий учасник вернісажу В’ячеслав Коркішко, який представив найбільшу кількість художніх робіт.

Наталія ЖОВНІР
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий