Рік народження – 1918­й…

Найщиріші привітання сторічній ювілярці.

Рік народження – 1918­й…

Сто прожитих років уже за плечима у мешканки Гамаліївки Лохвицького району Наталії Панасівни Стригун.
…Акуратна хустинка на сивому волоссі, охайна кофтинка, а головне – блиск очей та бадьорість в голосі навіювали на думки, що скільки б віку Бог не дав людині, все одно це буде лише блискавичний життєвий спалах. Хай і довжиною в сто років, між двома віками і промайнулими історичними епохами. Життя коротке…
Допитуюся в Наталії Панасівни Стригун, що їй найбільше запам’яталося за століття:
– Війна, – скрушно відповіла ювілярка.
Її донька Ганна (сама вже поважного віку) розповіла, що на війні полягли чоловік Наталії Панасівни – Василь, троє братів.
Заміж потім наша ювілярка так офіційно і не виходила. Як говорить Ганна Василівна, жила мама з одним чоловіком, тож іще одну доньку – Любу – народила. Вона давно оселилася в Криму, у Привітному.
Там, до речі, жила і працювала на фермі і Наталія Панасівна. Там живе її сестра Марія, якій уже виповнилося 90 років і яка була найменшою в родині Стригунів.
А в Гамаліївку доля привела у 1974 році, коли Ганна Василівна з родиною приїхала сюди працювати. Тут і її мама Наталія Панасівна вже в поважному віці ще кілька років протрудилася в городній бригаді.
Доля наче віддає борги цій сім’ї за втрачених на буремних віражах історії чоловіків. Бо на сьогодні має прабабуся Наталка чотирьох онуків (всі хлопці) і сімох правнуків (п’ять з них теж хлопці).
На родинне свято зібралися ті, хто найбільше опікується буденними клопотами Наталії Панасівни. Це її вже згадувана донька, Ганна, онук Юрій і його дружина Неля, правнук Андрій зі своєю дівчиною Марією і правнучка Юлія.
А ще прийшли привітати ювілярку Володимир Худояр та Катерина Заїка – представники сільгоспформування «Гамаліївка», що господарює на місцевих ланах і надає соціальну допомогу селу, директор місцевого осередку культури Олексій Миленко, сільський голова Юрій Краснолуцький.
– На моїй пам’яті у нашій сільській раді ще не було сторічних ювілярів, – говорить Юрій Краснолуцький. – Але сподіваюсь, що будуть. Бо в самій Гамаліївці є три довгожительки, яким за 90, і в Токарях таких чотири.
***
На гамаліївській вулиці Степовій свято продовжилося. Вже років десять тут у другу неділю серпня за святковим столом збираються жителі трьох вулиць і веселяться від душі. Кожен зносить до столу все, що Бог послав, а колективні – каша і шашлики. Цього року гуляння приурочили до століття Наталії Панасівни Стригун, яка народилася 17 серпня 1918 року, і почали відлік другої сотні. Пошли їй, Боже, здоров’я і родинного затишку.

Олександр МОСКАЛЕНКО
Журналіст

Добавить комментарий