Ріки на полтавських вулицях

Ріки на полтавських вулицях

Кілька днів поспіль Полтавщину, як і більшість регіонів України, заливали рясні дощі. Щоосені полтавці стикаються із проблемами, пов’язаними із неготовністю зливової каналізації впоратися із примхами природи. Зокрема автор цих рядків особисто став свідком, як площа перед Південним залізничним вокзалом обласного центру перетворилася в ставок, який люди долали подекуди по коліна у воді. Справжня гірська річка текла по «кам’янці» у напрямку Подолу. Крім того, залило перетини вулиць Нікітченка та Героїв Сталінграда, Петлюри та Огнівської, Пушкіна та Дмитра Коряка, Сінної та Сапіго… Вкрай складно було дістатися автомобілістам і з Половок у район центрального автовокзалу. Як повідомив начальник відділу інформації та комунікації із громадськістю головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області Віталій Шкаревський, не витримали натиску стихії й дерева…

Чому ж уже вкотре не впоралася зливова каналізація обласного центру? Відповідь на це питання «Зоря Полтавщини» спробувала з’ясувати в управлінні житлово-комунального господарства Полтавської міської ради. Як повідомив начальник відділу оперативного реагування Сергій Зубань, раніше прочистку зливової каналізації здійснювала спеціальна бригада КП «ПМШЕД». Так сталося, що нині організація фактично припинила діяльність. Наразі за підсумками надзвичайної ситуації підготовлено звіт, який передано для оперативного вирішення проблеми та її недопущення в майбутньому. Але, як зазначає Сергій Зубань, на окремих ділянках звичайним прочищенням справу не вирішити. Подекуди необхідно замінювати колектори. Це потребує досить великих капіталовкладень.
Тож полтавцям поки залишається плекати надію на те, що найближчим часом майже тропічні зливи не повторяться й буде проведено прочищення існуючої системи (певні роботи ведуться). Сподіваємося, вони будуть виконані швидко і вчасно, як і заміна колекторів, адже в повторенні «водного апокаліпсиса» не зацікавлений ніхто.
Втім у зимову пору міська влада і комунальники теж запевняли полтавців, що не очікували снігу. Восени чомусь пішли дощі? От що стабільно, так це обіцянки й запевнення, що відповідні служби виконуватимуть свої функціональні обов’язки. Та досвід, багаторічний, свідчить, що вони йдуть за водою – весняною або ж іншої пори року.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий