Ринок землі  в Україні повинен  бути справедливий,  цивілізований

Ринок землі в Україні повинен бути справедливий, цивілізований

Шановна редакція моєї улюбленої газети «Зоря Полтавщини», з великим інтересом читаю публікації видання, у яких йдеться про ринок землі в Україні.
Справді, можна було б порадіти з того, що нинішні уряд і Президент згадали і проявили турботу про нас, сільських дідусів і бабусь – пенсіонерів. Втім, здається, турбота їхня досить оригінальна. Керівники держави занепокоєні тим, що ми не можемо продати землю. Замість того, щоб підвищити пенсії, придумали, як нас обібрати – за копійки скупити землю. Коли нам продають природний газ по драконівських цінах, який видобувають у нас поряд, то говорять, що це – кон’юнктура ринку, а як землю продавати, так кон’юнктури ринку немає, а є фантазії урядовців – 2 тисячі доларів за гектар. Є європейський ринок землі, там є ціна, наша земля – не гірша польської чи німецької.
Питання землі – одне з найболючіших для українців, за неї багато пролито крові, і зараз проливається на сході України. Наші героїчні воїни захищають рідну, а не панську землю. Тому поспіх може викликати серйозні соціальні потрясіння в нашому суспільстві.
Дозвольте поділитися своїм баченням запровадження ринку землі в Україні. Я ознайомився з проектом Закону «Про ринок землі в Україні». На мою думку, це не проект Закону, це – проект декларації про дерибан землі в Україні. В ньому багато неконкретності, багато дірок для аферних схем і зловживань.
Наведу такий приклад. Купувати землю мають право тільки громадяни України. Погодьтеся, що в Україні є різні громадяни. Більшість з них – чесні трудяги, але є «еліта», здатна тільки красти. Є громадяни, які живуть і трудяться в селах на землі, знають толк у сільському господарстві, а є такі, для яких ринок землі – це засіб нажитися і відмити свої накрадені брудні гроші.
Вважаю, що в питанні ринку землі поспіх не потрібний. Ринок треба запроваджувати у кілька етапів. А починати треба з ринку земель державної власності.
На першому етапі треба:
– створити Державний земельний банк;
– навести лад з мільйонами гектарів земель державної власності;
– незаконно приватизовану землю повернути у власність держави;
– усі землі державної власності передати в управління Державному земельному банку;
– за рахунок землі державної власності Земельний банк має накопити (здача в оренду, можливо, частково продати) достатній фінансовий ресурс для купівлі земельних паїв у людей за справедливою ціною.
Крім цього, земельний банк має вивчати кон’юнктуру ринку землі в Україні: попит, пропозицію і ціну. Не уряд має оцінювати землю у 2 тисячі доларів за гектар, а ринок, відкриті аукціони. Перед проведенням аукціонів з продажу землі відповідні служби повинні перевіряти законність походження коштів у покупців, щоб не було підставних «козачків». Також треба заборонити суборенду. Хто купив, той і має господарювати на цій землі.
Тільки після того, як буде накопичено Земельним банком достатньо фінансових ресурсів для купівлі земельних паїв, можна запроваджувати другий етап ринку землі. До того часу Верховна Рада має прийняти Закон про ринок землі в Україні.
Усі дії із землею треба проводити на відкритих аукціонах – маю на увазі оренду, продаж, купівлю; з обов’язковою участю в них Державного земельного банку, продавця, інших покупців.
Відповідно до класу землі, яка орендується, відповідно до законодавства має бути встановлена норма орендної плати (% від річного доходу орендаря з 1 гектара). У справедливій оплаті оренди має бути зацікавлена держава. Наприклад, в цьому році отримав 20 тисяч гривень орендної плати. Ця сума мені зарахована в дохід, отже, я отримаю меншу суму по субсидії з бюджету.
Це звернення до редакції вважайте моєю участю у громадських обговореннях проекту Закону «Про ринок землі в Україні».
Підсумовуючи, хочу наголосити, що я категорично проти того проекту Закону «Про ринок землі в Україні», який запропонував уряд, але я не проти справедливого, цивілізованого ринку землі в Україні.

З повагою
Микола Григорович
БАНДЕБЕРЯ, 71 рік.
м. Карлівка.

Поділися:

Добавить комментарий