Різдвяні чудеса доброти

Різдвяні чудеса доброти

Уже відомий нашим небайдужим краянам благодійний ярмарок «Чужих дітей не буває», що його організовує на підтримку онкохворих дітей православний центр «Благо» Полтавської єпархії УПЦ, цього разу відбувся у рамках Різдвяної Архієрейської ялинки. Новий формат був вимушений, адже захід планували провести днем раніше, 9 січня, разом із традиційним Різдвяним вечором духовної і вокально-хорової музики, який уже багато років збирає вщерть наповнену залу в Палаці дозвілля «Листопад». Корективи внесли авіакатастрофа українського літака в Ірані та загальнонаціональний день жалоби за загиблими внаслідок цієї трагедії.
Однак зміна локації та дати проведення благодійного ярмарку не завадила волонтерам зібрати грошову допомогу (близько 21 тисячі гривень), якої так потребують маленькі пацієнти онкогематологічного відділення Полтавської міської дитячої клінічної лікарні.

Благодійний ярмарок «Чужих дітей не буває» розгорнувся у фойє Полтавського міського будинку культури. З порога відвідувачів зустрічав фотостенд від Богородицького Горбанівського жіночого монастиря, де поряд із зображеннями чудотворної Горбанівської ікони Божої Матері та текстом молитви «Заступнице і Похвало землі нашої Полтавської…» ясніли зворушливі світлини дітлахів у Божому храмі.
На столиках зі строкатим ярмарковим крамом – рукодільні вироби, створені вихованцями недільних шкіл та небайдужими полтавцями, які відгукнулися на заклик волонтерів центру «Благо» і пожертвували для доброї справи свої витвори. Але найбільше на ярмарку було різноманітної випічки: трішки пиріжків і незліченний асортимент тістечок. Найпростіші смаколики коштували від семи гривень. Зайве й говорити, що й ті хлопчики та дівчатка, які прийшли на Різдвяну Архієрейську ялинку, щоб славити народження Богонемовляти зі сцени, й ті, які поспішали з батьками до глядацької зали, щоб щиро аплодувати їм, не минали столиків із улюбленими ласощами. Скриньки для пожертв із написами «Чужих дітей не буває» поволі наповнювалися. Як то кажуть, з миру по нитці…
– Ми завжди радимося з лікарями у відділенні, кому з діток на даний момент найбільше потрібна допомога, – розповів ігумен Афанасій (Бідний). – У зв’язку з тим, що ярмарок мав відбутися вчора, сьогодні він дещо менших масштабів, але сподіваємося, що все вдасться. Ми вже давно відвідуємо маленьких пацієнтів онкогематологічного відділення. Для них дуже важливе розуміння, що вони в своїй боротьбі з хворобою не самотні. Онкодіагноз – це не вирок, це боротьба. І будь-якій людині, а тим більше дитині, яка постійно перебуває в лікарняних стінах, якій постійно роблять уколи, пункції, якій постійно боляче, важливо відчувати, що хтось є поряд, що хтось її підтримує.
Прихожанка полтавського храму Серафима Саровського Олена Малохліб виготовила для ярмарку чималеньке товариство янголят із синтепону, фліса й капрону. В кожного в рученятах – серце як символ сердечної подяки за доброту тим, хто приєднається до благодійної акції. Солодкі трубочки для ярмарку пані Олені допомагав випікати син Артемко. Дванадцятирічний хлопчик уже три роки служить паламарем у Серафимівському храмі.
«Навчаю сина ніколи не залишатися байдужим до чужої біди, допомагати хворим дітям й інших здорових ровесників спонукати до цього, – поділилася Олена Малохліб. – Знаю, наскільки це важливо, оскільки сама працюю в навчально-реабілітаційному центрі для дітей із вадами розвитку».
«Я розумію, що іншим дітям теж хочеться бути щасливими. І мені хочеться їм допомагати», – розповів Артемко.
Жвава торгівля кипіла біля столиків, де пропонували смаколики, випечені сестрами Полтавського Хрестовоздвиженського жіночого монастиря. Волонтери центру «Благо» припрошували до розмаїття барвистих жіночих прикрас для волосся, виготовлених зі стрічок у вигляді квітів. «Багато з цих аксесуарів створили батьки та інші близькі люди діток, які борються з онкохворобою, – зазначила волонтерка Ольга Матюх. – В’язані речі нам передали для благодійності люди, в яких удома є в’язальна машинка. Загалом багато людей намагаються послужити своїми вміннями добрій справі. Їхні вироби продаються на сторінках нашого центру в соцмережах».
Благодійний ярмарок відбувся з благословення митрополита Полтавського і Миргородського Филипа. Зі словами Різдвяних вітань владика Филип звернувся до учасників і гостей Архієрейської ялинки вже по завершенні мистецького дійства на сцені:
– Бажаю вам Божої ласки, Божої допомоги. Прикликаю на всіх вас Боже благословення. Христос народився!
«Славімо Його!» – лунало у відповідь. Під час концерту на сцені виступали вихованці недільних шкіл Хрестовоздвиженського монастиря, Свято-Макаріївського кафедрального собору, храму Всіх святих, дитячий та молодіжний хори храму Різдва Пресвятої Богородиці.
Яскравою частиною мистецької програми стала коротенька вистава за мотивами народної казки «Морозко», в якій добра, смиренна і щедра дівчина Настуня допомогла своїй лихій мачусі та її доньці усвідомити всю порожнечу їхнього життя, покаятися і стати на шлях виправлення.
У піснях, віршах, повчальних сценках малеча разом із дорослими нагадувала всім і кожному, що Спаситель щороку народжується у людській душі, яка прагне чистоти й істини, що у велике свято треба не для себе сподіватися подарунків, а послужити Господу, тобто допомогти стражденному ближньому.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий