Різдвяні колядки  й молитви за Україну

Різдвяні колядки й молитви за Україну

“Христос народився!” – “Славімо Його!” – ділилися радісною звісткою, вітаючи один одного, учасники різдвяних святкувань у Полтаві. 8 січня в середмісті вирував обласний фестиваль театрального вертепного дійства “Різдвяна феєрія”, організований управлінням Полтавської єпархії Православної церкви України (ПЦУ) за підтримки департаменту культури і туризму облдержадміністрації та обласного центру народної творчості. 9 січня в Палаці дозвілля “Листопад” відбувся традиційний Різдвяний вечір духовної вокально-хорової музики та благодійний ярмарок “Чужих дітей не буває” Полтавської єпархії Української православної церкви (УПЦ).

Нині в Україні подвійне свято

“Різдвяна феєрія” скликала своїх колоритних учасників – а це аматорські творчі колективи та церковні колядні гурти з різних куточків Полтавщини – вже вчетверте. Перед тим, як поринути у веселу українську коляду, всі вони, як були – вбрані в святкові народні строї та костюми персонажів різдвяного вертепу, зібралися у Свято-Успенському кафедральному соборі Православної церкви України, де звершувалося святкове богослужіння. Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір привітав колядників з Різдвом Христовим, а також із тим, що збулась мрія багатьох поколінь українців про свою незалежну Церкву, визнану світовим православ’ям.
За доброю традицією, духовенство, парафіяни та учасники вертепного дійства разом заспівали в соборі прекрасну українську колядку “Добрий вечір тобі, пане господарю”. А потім святковою ходою вирушили на Театральну площу. Чи не над кожним колядницьким гуртом сяяли барвисті Різдвяні зірки. На сотні голосів лунали величальні обрядові піснеспіви.
Зі встановленої на Театральній площі сцени першим учасників фестивалю привітав архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір:
– Нині в Україні подвійне свято. У ці різдвяні дні ми святкуємо незалежність нашої Української церкви, вручення Грамоти про автокефалію. Це велика подія. У різних століттях українці намагалися створити свою Церкву, адже Церква – це душа українського народу. І ми знаємо, що коли Росія розв’язала війну, Українська церква відразу стала разом з українським народом на оборону нашої Батьківщини – волонтерство, духовна підтримка, військові священики… Тоді навіть поняття такого не було, як “капелани”. Священики йшли добровольцями, ставали звичайними солдатами й підтримували наших захисників духовно і морально. Організували потужний волонтерський рух на допомогу Збройним силам України. І ці спільні зусилля народу й Церкви, наша боротьба, наша єдність, наша любов до своєї Батьківщини увінчалися успіхом. Це тому, що коли люди керуються служінням ближньому, служінням своєму народові й своїй державі заради загального блага,

Господь завжди благословляє їхні справи.

Усіх, хто прийшов святкувати на фестиваль, владика Федір закликав молитовно згадати українських захисників, які й сьогодні залишаються в окопах і бліндажах, на варті незалежності нашої держави; помолитися за наших полонених моряків та інших патріотів, які стали заручниками путінського режиму в Росії.
Різдвяні колядки  й молитви за УкраїнуІз вітальними словами до краян звернувся також голова облдержадміністрації Валерій Головко. Творче дійство відкрив пісенно-танцювальний ансамбль “Полтава” обласної філармонії. Загалом же заколядували й защедрували перед полтавцями близько двох десятків творчих колективів із Полтавського, Великобагачанського, Диканського, Котелевського, Козельщинського, Лубенського, Лохвицького, Карлівського та інших районів. “Родзинка” фестивалю – виконання самодіяльними артистами обрядових пісень, притаманних саме їхній рідній місцевості. Пісенні виступи перемежовувалися щедрими різдвяними побажаннями кожній родині і всій Україні.

Чужих дітей не буває

Добрій справі присвятили традиційну різдвяну зустріч на вечорі духовної і вокально-хорової музики священики й парафіяни Полтавської єпархії УПЦ. За годину до початку мистецького дійства у Палаці дозвілля “Листопад” розгорнувся благодійний ярмарок “Чужих дітей не буває”. Небайдужим полтавцям це доброчинне дійство вже добре знайоме, бо ж стало своєрідним містком між родинами маленьких пацієнтів онкогематологічного відділення Полтавської дитячої міської клінічної лікарні та нашими краянами, які прагнуть спільними зусиллями – молитвами й пожертвами – допомогти хворим дівчаткам і хлопчикам перемогти тяжку недугу.
Різдвяні колядки  й молитви за УкраїнуМісце, де у фойє Палацу дозвілля кипів нинішній ярмарок, можна було віднайти безпомилково – йдучи на аромат ванілі й кориці. Це духмяніла свіжа солодка випічка. Зблизька ж ярмарок нагадував справжнісінький калейдоскоп із незчисленною кількістю зворушливих декоративних дрібничок: святкові листівки, паперові букети і ялинки, іграшки ручної роботи, жіночі прикраси… Дещо принесли небайдужі полтавці, все інше створено руками волонтерів православного центру “Благо”, юних вихованців недільних шкіл та їхніх батьків, матінками, черницями Полтавського Хрестовоздвиженського та Горбанівського Богородицького монастирів.
– За результатами ярмарку ми завжди радимося із медиками в онкогематологічному відділенні, яким саме діткам на даний час потрібна допомога найбільше. Це щоразу доволі болісний момент, бо ж, зрозуміло, що підтримки потребують усі, – розповів ігумен Афанасій (Бідний). – Загалом ми часто відвідуємо це відділення, проводимо різні цікаві майстер-класи, інші заходи. Досить вдалою стала наша благодійна акція “Червоні браслети”, яка за прикладом однойменного іспанського серіалу навчає хворих дітей не занепадати духом, а разом долати всі труднощі.
Спостереженнями про те, з яким ентузіазмом вихованці недільної школи при Полтавському Хрестовоздвиженському монастирі готувалися до ярмарку, поділилася парафіянка Оксана Ярміш: “Іще від дня Святого Миколая почали виготовляти листівки, інші подарунки, радитися з батьками про випічку. Найбільша мрія – щоб гості ярмарку обов’язково вподобали їхні вироби і, значить, пожертвували на лікування хворих діток. Дехто навіть приніс на ярмарок ті подарунки, які отримав на свята від батьків удома. Діти розуміють, що це їхній внесок у спільну боротьбу з хворобою”.
Від ярмаркових столиків, ховаючи до сумок пакетики зі смаколиками та іншими покупками, люди прямували до глядацької зали, де невдовзі розпочався традиційний Різдвяний вечір духовної і вокально-хорової музики. Дійство також благодійне, адже запрошення на нього роздавали в храмах. Особливим гостем творчого вечора став переможець вокального конкурсу “Голос країни-2017”, протоієрей Олександр Клименко. Оплесками переповнена зала дякувала також уже давно улюбленим хоровим колективам полтавських храмів, протодиякону Олександру Дубовому, численним дитячим ансамблям. З різдвяними святами полтавців привітав митрополит Полтавський і Миргородський Филип.

Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:

Добавить комментарий