“Різдвяні мелодії”  у вечірні святки

“Різдвяні мелодії” у вечірні святки

Під час найбільших християнських свят родина Асадчевих уже кілька років ініціює й організовує у Полтаві цікаві благодійні мистецькі акції, які щоразу проходять із благословення архієпископа Полтавського і Кременчуцького Полтавської єпархії Православної Церкви України Федора. Цими днями відбувся благодійний концерт “Різдвяні мелодії” для учасників і ветеранів АТО, родин воїнів, які загинули на сході України, волонтерів, вірян, військових курсантів, учнівської молоді та всіх поціновувачів класичної музики.
Директор Художнього музею імені Миколи Ярошенка Ольга Курчакова, вітаючи гостей у великій виставковій залі, наголосила, що це та подія, яка дає змогу ще раз висловити величезну вдячність нашим захисникам, і запропонувала розпочати захід із Гімну України.

– Цей концерт присвячений народженню Сина Божого. І раз по раз нам потрібно заглиблюватися в глибинну суть таїнства, – сказав на початку свого вітання владика Федір. У своїй короткій, але глибокій, як завжди, промові допоміг усім присутнім якщо й не збагнути, то все ж наблизитися до розуміння величі цієї події, наголошуючи, що “Бог зійшов з небес, щоб нас піднести на небеса”.
Мистецьке втілення прагнень душі людської оспівати духовне єднання із Господом чекало попереду, а перед тим відбулося ще кілька дійств у ході вечора.
Усіх присутніх привітав секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Виконувач обов’язків військового комісара Полтавського об’єднаного міського військового комісаріату полковник Юрій Чепурний щиро подякував нинішнім захисникам України за їхню мужність і справжній патріотизм. Він виконав почесну місію – вручив групі військовослужбовців відзнаки Президента України “За участь в антитерористичній операції”. Першою одержати нагороду запросили маму наймолодшого полтавського військовослужбовця Владислава Козаченка, який загинув у березні минулого року під Авдіївкою.
Полтавські волонтери Анатолій Банний і Катерина Калініченко розгорнули оберіг єднання, який вишивала вся країна, зокрема й воїни АТО, і вже після розповіді про цю реліквію військовослужбовці сфотографувалися всі разом на згадку про цей незабутній вечір.
Затим розпочався концерт “Різдвяні мелодії” солістки із Києва, лауреатки міжнародного конкурсу (співала зокрема в Італії, Литві) Тетяни Асадчевої (мецо-сопрано). Нагадаємо, що вона – донька голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Михайловича Асадчева (2006– 2010 рр.). Він і його дружина Валентина Михайлівна не поривають дружніх зв’язків із полтавцями, займаючись громадською, благочинною і просвітницькою діяльністю. Цього разу вони не змогли приїхати на концерт Тетяни Асадчевої, та все одно полтавці, вітаючи виконавицю, саме їм дякували за доньку, яка уже вкотре приїздить із чудовими концертами. Їй акомпанувала на фортепіано відомий полтавський педагог і музикант, лауреат міської премії імені Володимира Короленка Наталія Єфремова. Звучали твори на різдвяну тематику Й.-С.Баха, Ш.Гуно, Ф.Шуберта, Ж.Бізе, іших європейських композиторів. А підготувати й провести концерт, як і раніше, допомагали учні та працівники Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П.Котляревського.

Лідія ВІЦЕНЯ
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий