Різдво Пресвятої Богородиці

Різдво Пресвятої Богородиці

Із цього свята починається річне коло церковних свят. Відзначається воно 21 вересня і належить до дванадцяти найбільших у християнському календарі.

У галілейському місті Назареті жило літнє благочестиве подружжя – Іоаким і Анна. Дітей вони не мали. І це була не тільки їхня особиста печаль, адже в ті часи бездітність вважалася карою Божою за гріхи. Інші люди ставилися до сімей без дітей з осудом. Утім святе подружжя смиренно прийняло це випробування і продовжувало молитися до Всевишнього про дарування нащадка.
Одного разу, в день великого свята, Іоаким приніс до Єрусалимського храму дари Господу Богу. Але священик не захотів прийняти їх від бездітного подружжя. Саме після цієї події опечаленим Іоакиму, який плачучи пішов у пустелю, та Анні, яка дізналася про те, що відбулося в храмі, вдома, явився Архангел Господній Гавриїл. Він приніс їм обом, які перебували один від одного далеко, але об’єднані молитовним закликанням на свою родину милосердя Божого, звістку, що невдовзі в подружжя народиться Пресвітла Дочка Марія, через яку Боже благословення отримають усі земні народи.
Так надалі й відбулося. Діва Марія народилася у той час, коли люди дійшли до таких меж морального занепаду, що їхнє спасіння здавалося вже неможливим; коли останні праведники говорили, що Бог повинен зійти у світ, щоб не допустити загибелі роду людського.
Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці й Пріснодіви Марії святкується Церквою як день всесвітньої радості. Віруючі люди шанують піснями й хвалами Ту, Котра розсіяла у світі пітьму безблагодатності й принесла людству спасіння від вічної смерті.
У народі свято називають Другою Пречистою. Традиційно воно вважається жіночим. Цього дня не працювали, не постували, а після молитов у храмі запрошували додому гостей, яких щедро пригощали. Окремо застілля влаштовували жінки, в яких не було дітей, – вони гукали на обід бідних односельців і просили, щоб ті молилися за них Богородиці.
Здавна вважається, що на Другу Пречисту особливу силу мають молитви майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають. Також від цього дня вже можна було засилати сватів до дівчат.

Підготувала Вікторія КОРНЄВА.

Поділися:

Добавить комментарий