Рятуємося від спеки

Рятуємося від спеки

Тривалий період спеки не тільки позбавляє нас фізичної бадьорості, а й відчутно позначається на загальному стані здоров’я. Саме в найгарячіший літній час фіксується найбільше випадків інфарктів, інсультів, загострюються ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба. Це пов’язано з тим, що організм втрачає багато рідини та мінеральних солей: калію, магнію тощо. Також згущується кров, виникає додаткове навантаження на серце, збільшується ризик утворення тромбів.
У зв’язку з потенційними небезпеками лікарі радять у спекотні дні дотримуватися відповідних правил поведінки. Більше про них ідеться на інтернет-сайті pogliad.ua.

* Уникайте перебування під прямими сонячними променями. Особливо тоді, коли сонце знаходиться в найбільш активній фазі: з 12.00 до 16.00.
* Носіть головний убір чи парасольку від сонця.
* У приміщенні з кондиціонером не потрібно виставляти одразу низьку температуру, її слід зменшувати поступово. Зайшовши всередину зі спекотної вулиці, не ставайте під прямий потік холодного повітря, інакше ризикуєте застудитися.
* Вживайте більше рідини. Нормальна серцева діяльність можлива тоді, коли електролітний стан організму збалансований. Тому поповнювати запас води потрібно обов’язково. Рекомендовано пити компот, узвар, підкислену воду. Слід обмежити вживання газованих напоїв.
* Відмовтеся від жирної та гострої їжі. Та й взагалі у спеку рекомендують їсти менше (недарма апетит у такий період знижується). Віддавайте перевагу легким овочам, особливо насиченим водою огіркам, та яскравим фруктам.
* Носіть світлий і просторий одяг із натуральних тканин.
* Уникайте вживання алкоголю, особливо міцних напоїв (горілка, коньяк). Обмежте куріння.
* Частіше дивіться на зелене. У спеку люди схильні до астенії – загального занепаду сил. Зелений колір заспокоює та додає бадьорості, допомагає пом’якшити стрес і адаптуватися.
* Замініть каву на чай. У чаї міститься достатня кількість кофеїну для того, щоб бути активним. Проте чай не вимиває з організму рідину, як це робить кава.
* Утримайтеся від зайвих фізичних навантажень. У спеку організм значно збільшує енерговитрати, і зайві навантаження ускладнюють адаптацію до підвищеної температури. Займайтеся спортом або на світанні, або пізно ввечері, коли сонце неактивне.

Поділися:

Добавить комментарий