Рятувальники вчилися гасити пожежі на нафтозаводі й складах «АвтоКрАЗу»

У Кременчуці протягом двох днів рятувальники з усієї України в рамках тактико-спеціальних навчань відпрацьовували методики швидкого реагування в умовах виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах підвищеного рівня пожежної небезпеки.

Спочатку МНСники локалізували займання на одному з великих резервуарів для зберігання нафтопродуктів на території місцевого нафтопереробного заводу, не допустивши розповсюдження пожежі на сусідні резервуари. На щастя, надзвичайна подія була тренувальною, проведеною за спеціально розробленою легендою, а от дії рятувальників у спеціальних костюмах підвищеного ступеня противогневого захисту, озброєних протипожежними гідрантами і спеціальними засобами гасіння пожеж на подібних об’єктах, – цілком реальними і злагодженими. У навчаннях були задіяні співробітники аварійно-рятувальної, медичної служб, військові – саме вони під час реальних надзвичайних подій допомагають ліквідовувати їх наслідки.
Протягом другого етапу тактико-спеціальних навчань рятувальники відпрацьовували професійну майстерність у гасінні пожеж у великих приміщеннях складського призначення на території ПрАТ «АвтоКрАЗ». За легендою внаслідок порушення правил пожежної безпеки під час короткого замикання електрообігрівача у складі продукції площею 600 м2 виникла «пожежа». У її «локалізації» було задіяно 11 одиниць спеціальної та пожежної техніки, у тім числі автоцистерну, автодрабину, колінчастий підйомник, резервуар для технічної води та близько півсотні рятувальників.
Навчання були максимально наближені до реальних подій і супроводжувалися задимленням, використовувалися справжні вогнегасні речовини. У тренуваннях взяли участь начальник Центру організації служби, підготовки сил та забезпечення реагування на надзвичайні ситуації ОРС ЦЗ Управління забезпечення ОРС ЦЗ ДСНС України, полковник служби цивільного захисту Владислав Ковган, директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Володимир Демчук, начальник Головного управління ДСНС України в Полтавській області Володимир Салогуб, заступники керівників управлінь підрозділів ДСНС із різних регіонів України. За словами організаторів і учасників навчань, подібні заходи надзвичайно актуальні з огляду на збільшення кількості надзвичайних ситуацій на артилерійських складах, зокрема у Балаклії Харківської області, Калинівці Вінницької області, бензозаправках й інших небезпечних об’єктах. Оперативність і злагодженість дій МНСників, їхній професіоналізм – запорука зменшення наслідків подібних трагедій і недопущення жертв.

Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий