Роботу буде продовжено

Роботу буде продовжено

Чергова виїзна двадцять п’ята сесія обласної ради сьомого скликання у Миргороді розпочалася нетрадиційно. Ще до відкриття сесії місце президії було заблоковане групою депутатів, переважно членами постійної комісії з питань бюджету та управління майном. Вони заявили, що в ситуації, коли, на їхню думку, сесія готувалася з суттєвими порушеннями, проводити її неможливо, зокрема говорилося, що бюджетній комісії не надавалися необхідні проекти рішень і документи для обговорення.
Депутати зачитали ряд претензій до керівництва облради і передали свої вимоги голові обласної ради Олександру Біленькому. Потім слово було таки надано представникам територіальних громад. Виступили представники Остап’євської сільської ради, Опішнянської, Білоцерківської ОТГ і міста Заводського з вимогою доопрацювати Перспективний план формування територій, громад Полтавської області.
Робота сесії і надалі блокувалася. Після тривалих консультацій у фракціях та в президії обласної ради сесію за наполяганням ряду фракцій вирішено було розпочати. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого земляка – учасника Операції об’єднаних сил на сході України, молодшого сержанта 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» 53-ї окремої механізованої бригади, уродженця села Ланна Карлівського району Полтавської області Юрія Коновода.
Однак депутати так і не змогли затвердити порядок денний: проголосувало тільки 32 депутати з необхідної мінімальної кількості 43. Голова облради Олександр Біленький прокоментував ситуацію і оголосив сесію закритою.
– Зареєструвалося 44 депутати, хоча їх у залі було більше, просто окремі депутати із незрозумілих мені причин прийшли, можливо, щоб подивитись збоку, тому так і не зареєструвались. Зараз триватимуть консультації, до наступного другого пленарного засідання сесії депутати проведуть час у діалозі. Після чого ми визначимось із датою нового засідання. Я особисто готовий до діалогу, – наголосив Олександр Біленький.
Він спростував закиди щодо корупційних правопорушень, у яких його звинувачують окремі депутати обласної ради. Голова обласної ради звернув увагу присутніх на звіт Держаудитслужби за останні три роки, підготовлений у лютому 2019 року.
– З приводу зауважень щодо корупційної та іншої діяльності, кримінальної відповідальності, то хочу сказати, що в мене у руках звіт Державної аудиторської служби за 2016– 2018 рік. Цей документ стосується перевірки роботи Полтавської обласної ради, в ньому знаходяться відповіді на всі запитання деяких депутатів з приводу використання бюджетних коштів, – зауважив Олександр Біленький. – Наголошую, що Державна аудиторська служба України у лютому 2019 року не виявила порушень щодо використання бюджетних коштів Полтавською обласною радою. Тому надаю ці документи, щоб всі охочі могли з ними ознайомитись та перевірити їх.
Тож двадцять п’яту сесію обласної ради сьомого скликання буде продовжено. Дату другого пленарного засідання повідомлять додатково.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий