Розглянуто земельні, майнові,  екологічні питання

Розглянуто земельні, майнові, екологічні питання

Минулого четверга, 25 липня, депутати Полтавської облради зібралися на друге пленарне засідання двадцять шостої сесії обласної ради сьомого скликання. Було розглянуто 43 питання. Нагадаємо: 37 питань порядку денного розглядалися на попередньому засіданні, яке відбулося 19 липня.

Депутати проголосували за включення до порядку денного ряду додаткових питань, які стосувалися внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2019 році та викладення його в новій редакції, до видатків обласного бюджету на 2019 рік, до складу постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.
На початку засідання голова облради Олександр Біленький оголосив про створення депутатської групи «За успішну Полтавщину», головою групи обрали Геннадія Коваленка. Юрій Кобченко («Аграрна партія України») увійшов до складу екологічної комісії.
Блок питань, який викликав найбільші дискусії у сесійній залі, стосувався проблематики припинення права користування частиною мисливських угідь та надання мисливських угідь у користування. У підсумку близько половини проектів рішень щодо надання мисливських угідь окремим господарствам та громадським організаціям не отримали підтримки депутатського корпусу. У коментарі з цього приводу Олександр Біленький зазначив: позиція депутатів пояснюється тим, що є випадки, коли орендарі обмежують доступ місцевого населення на територію орендованих мисливських угідь.
– Думаю, буде правильно, коли на наступне засідання екологічної комісії запросять та заслухають потенційних орендарів, які гарантуватимуть права доступу місцевого населення до орендованих мисливських угідь, – наголосив голова обласної ради.
Також на сесії розглянуто ряд земельних та майнових питань, погодження клопотань про приведення існуючого поділу лісів у відповідність до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок, оголошення територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Полтавської області, звернення депутатів обласної ради.
Зокрема підтримано звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів щодо врегулювання порядку накладання штрафів за порушення заборон та обмежень щодо руху великогабаритних та великовагових транспортних засобів. Питання стосується врегулювання порядку накладання штрафів за порушення щодо заборони руху вантажівок, які руйнують місцеві дороги, та контрольної функції громад.
Не отримали підтримки ряд інших звернень, зокрема це стосувалося звернення до Полтавської міської ради щодо визначення місця встановлення пам’ятника Симону Петлюрі, звернення до міських, селищних, сільських рад Полтавської області щодо припинення розміщення заїжджих пересувних цирків-шапіто з тваринами на територіях населених пунктів області тощо.
Також, уже вкотре, не вистачило голосів для прийняття рішення «Про затвердження Порядку використання прапорів на території Полтавської області». Голова облради Олександр Біленький прокоментував це так:
– Я абсолютно за те, щоб у Полтавській області використовували червоно-чорний прапор. Нам потрібно унормувати процедуру використання прапорів на Полтавщині: коли це буде відбуватися, в які саме дні, які прапори вивішуватимуть і де саме, тобто є деталі, які необхідно враховувати. Потрібно допомогти органам місцевого самоврядування порадою або консультацією, видати нормативний акт, який упорядкує використання прапорів на території області.
Наступну сесію обласної ради сьомого скликання планується провести восени.

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий