Рожева кофтинка на чоловіче тіло: що відомо про транссексуала, який викрав немовля з Кременчуцького перинатального центру

Рожева кофтинка на чоловіче тіло: що відомо про транссексуала, який викрав немовля з Кременчуцького перинатального центру

18 липня Октябрський районний суд Полтави обрав запобіжний захід підозрюваному у викраденні немовляти з Кременчуцького перинатального центру. Якщо він не внесе застави в розмірі 60560 гривень, то перебуватиме під вартою 60 днів.
«Зоря Полтавщини» дізналася більше про цю історію, яка сколихнула всю Україну.

Шукали жінку, а знайшли чоловіка

14 липня новонароджену Кіру планували виписати з перинатального центру Кременчука. Ішов третій день від її появи на цей буремний світ.
Дівчинка, напевне, спала собі тихим сном немовляти, поки її мама відлучилася в буфет щось перекусити. Вона вийшла туди ще з однією породіллею, дитина якої лежала поруч з Кірою в післяпологовому боксі. Відлучилась не більше, ніж на 10 хвилин. Цього часу виявилося досить, щоб Кіру викрали.
Понад 4 сотні поліцейських з Кременчуцького та інших районів 2 доби розшукували дівчинку. Підозра впала на молоду жінку-блондинку з коротким хвостиком. Як зафіксували камери відеоспостереження, вона вийшла з перинатального центру з великим кульком у руках, куди, імовірно, запхнула дитину, й сіла у таксі. За допомогою комплексної системи відеомоніторингу «Безпечне місто» слідчі прослідкували рух автомобіля, в якій перебувало викрадене немовля. Було відпрацьовано 47 відеокамер, проаналізовано близько 400 годин відеозображень. Таксі виїхало за межі міста і далі його шлях обірвався.
Як повідомив на брифінгу 17 липня начальник Головного управління Національної поліції в Полтавській області Євген Рогачов, правоохоронці першочергово перекрили Кременчук і район, виставивши близько 15 блокпостів. За добу з гаком перевірили понад 2500 автівок та 85 рейсових автобусів і маршруток. У ході відпрацювання встановили таксиста, який відвозив додому особу, причетну до вчинення злочину.
Допитаний водій таксі назвав населений пункт, що прилягає до Кременчука. І за 2 дні в одному із запущених помешкань, що знаходиться за бетонним парканом і високими металевими воротами, було виявлене викрадене маля. Воно лежало у новій дитячій колясці, на ньому був чистий памперс і чиста сорочечка. Лікарі тут же перевірили стан здоров’я дівчинки – ніяких відхилень не знайшли. Дитину передали до медичного закладу.
– Ми від початку відпрацьовували кілька версій. Зокрема, сурогатне материнство, викрадення невідомими особами, викрадення ймовірними родичами, – сказав Євген Рогачов. – Згідно з показами свідків, особа, причетна до викрадення дитини, «засвітилась» у перинатальному центрі за кілька днів до скоєння злочину, а саме 6 та 7 липня. На нашу думку, таким чином вона отримувала розвідінформацію: як можна безперешкодно пройти, як безперешкодно вийти. Спілкувалася з працівниками центру й породіллями, які потім стали свідками. Ставила багато запитань, під час тривоги спускалася в укриття і спілкувалася з породіллею.
За словами Євгена Рогачова, особа «можливо, з метою маскування одягалась у жіночий одяг».
Втім, виявилося, що причетна до викрадення особа – трансгендер 1999 року народження. Він лише за паспортом чоловік, але позиціонує себе як жінка: відповідно одягається, фарбується, має жіночу ходу. Через що слідчі не могли одразу визначити стать викрадача і «списують» все на погану якість відеокамер.
Затриманий пояснив, що хотів мати дитину, але розумів, що не зможе народити, тому вирішив викрасти.

За дитину відповідальна мати

«Хай не бреше. Хотів продати замовнику. А хтось із персоналу допоміг йому вкрасти дитину», – як завжди, користувачі соцмереж можуть прокоментувати будь-яку подію.
«Тому що там прохідний двір! Той транс міг туди ходити, як на роботу. Просто виждав слушну нагоду», – звучить ще одна думка про те, що сталось.
«Я народжувала. Ніякого прохідного двору в родильних відділеннях немає. Все дуже суворо. Якщо хтось заходить, то там всіх запитують, хто і куди», – лунає заперечення.
«Продала, сто відсотків», – не сумніваються інші.
Породілля, у якої викрали дитину, нічого пресі не коментує, так само, як і працівники перинатального центру.
Наші колеги із «Суспільного Полтава» встигли навести деякі дані про Кірину маму.
Вона мешкає в одному із сіл колишнього Глобинського району. Має 4 дітей від різних чоловіків. Як повідомила начальниця служби у справах дітей Глобинської громади Валентина Завезіон, родина перебувала на обліку соцслужби в 2023-му році у зв’язку з тим, що мати неналежно виконувала батьківські обов’язки. Зокрема, у дітей були конфлікти з її новим співмешканцем. З родиною працювали спеціалісти. За короткий час жінка виконала всі рекомендації фахівців і з обліку родину зняли.
– Старші сини жінки навчаються на газозварників у ПТУ, 2 менші навчаються в місцевій гімназії. На даний момент 3 хлопчики проживають із мамою, а один – із батьком в іншому селі. Після того, як жінка розлучилася зі співмешканцем, у родині все наладилося, – розповів староста Станіслав Живолуп.
Начальник департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак повідомив, що дитинка, навколо якої розгорнулася ціла детективна історія, народилася 11 липня о 15:10 вагою 3230 грамів і зростом 50 см. На момент викрадення дівчинки в перинатальному центрі на спільному перебуванні було 11 породіль і стільки ж немовлят. За його словами, персонал витримав усі вимоги, яких мав дотримуватись. А за дитину відповідальна мати, якщо вона там знаходилась.
– Усі пологові стаціонари, реанімації, доступні для відвідувачів, родичів, знайомих. Це відкриті заклади, – наголосив Віктор Лисак. – У перинатальному на момент викрадення немовляти був відкритий один вхід, де постійно проходять пацієнтки та відвідувачі.
У рамках відкритого кримінального провадження будуть вивчені всі обставини даного злочину та надана правова оцінка діям медичного персоналу перинатального центру. Його дії кваліфікуються як службова недбалість.

Помістили в чоловічу камеру

А ось як пояснив підозрюваний свій вчинок у судовій залі під час обрання міри запобіжного заходу:
– Мені хотілось піти в цей перинатальний центр, дізнатись про «Вікно життя», щоб всиновити дитину. Мені дуже це хотілося, але потім я почула, як медсестри говорять про таких трансгендерних людей, як я, що вони дуже погані. Говорили про жінку з Києва, яка усиновила, що, типу, навіщо такій людині дали.
Я хотіла знайти головний кабінет, щоб у лікаря запитати, що треба, які документи (для всиновлення. – Авт.). І там відкрита палата була, і вона (мама Кіри. – Авт.) оце хвалилась: «Ось отримаю 70 тисяч, багато грошей за ту дитину, вона нафіг не потрібна». І оце, коли вона пішла, я побачила, що дитина у такому одязі… І мені так стало її шкода. Це мене й перемкнуло.
У мене була така мрія – мати маленьку дитину, доглядати за нею, дати їй все. У мене є доходи, у мене є хлопець, я отримую по 57 тисяч у місяць, у мене нормальні доходи.
Досить сумбурне пояснення, яке свідчить про те, що підозрюваний має недостатній рівень розвитку і вказує на його інфальтильність.
Щодо доходів, то слідству належить розібратися, звідки особа, яка ніде офіційно не працювала, має такі статки.
Хлопець, на якого вказує затриманий, начебто військовослужбовець. Буцімто саме завдяки його доходам були поставлені нові ворота й паркан. Далі вони планували відремонтувати хату.
Затриманий – четверта дитина в багатодітній родині, у нього є три старші сестри. Батько помер, а мати називає сина жіночим іменем.
За інформацією начальника ГУ НП в Полтавській області Євгена Рогачова, підозрюваний у кіднепінгу не мав закордонного паспорта, тож виїжджати за кордон з метою збільшення молочних залоз не міг.
Загалом затриманий не змінював стать, але має всі зовнішні жіночі ознаки. До речі, у момент затримання він був у рожевій кофточці й довго не міг зрозуміти, чому йому не варто взувати в ізолятор тимчасового тримання рожеві шльопанці з полуничкою.
Люди, які з ним спілкувалися, говорять, що це досить відкрита, щира й дещо наївна людина, котрій, швидше за все, не вистачало в дитинстві та підлітковому віці любові й уваги рідних.
Молодому чоловікові радше потрібен психолог, а не «виправлення» слідчим ізолятором чи тим паче колонією. Насправді важко уявити, з чим він уже зіткнувся і з чим доведеться зіткнутися у чоловічій камері, куди його помістили відповідно до паспортних даних.
Відповідно до тих же паспортних даних він підлягає мобілізації… Загалом існує багато моментів, юридично не визначених щодо таких людей. У суді підозрюваний та його захисниця клопотали про домашній арешт.
– Я хочу зазначити, що мого підзахисного затримано вдома, всі докази були вилучені, у тому числі й дитина, яка передана матері. Свідки всі допитані. Можливості впливу на них у мого підзахисного немає. Навіть не можливості, а необхідності такого впливу, оскільки мій підзахисний визнає свою вину та щиро розкаюється у вчиненому, – зазначила адвокатка підозрюваного Олександра Євграфова.
Але прокурор Полтавської обласної прокуратури Олександр Рябовол їй заперечив:
– Тяжкість вчиненого злочину, суспільний резонанс, а також особа правопорушника відповідають застосованому запобіжному заходу. Це ризик переховуватися від органу досудового розслідування, суду, ризик впливати на свідків, на потерпілого в даному кримінальному провадженні.
Підозрюваному інкримінують ч.2 ст. 146 Кримінального кодексу України «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини». Якщо провину доведуть, йому загрожує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Яна СОКОЛОВА.

Поділися:

Добавить комментарий