Розморожуємо холодильник правильно

Розморожуємо холодильник правильно

У сучасному холодильнику, навіть найбільш бюджетної і простої моделі, передбачений захист від намерзання льоду, який позначається маркуванням «no frost». Це, власне, назва системи охолодження. У перекладі на українську вона означає «без інею». У морозильній та холодильній камерах із такою системою не утворюються ні іній, ні крига. Техніка сама регулює температуру, зайва рідина випаровується завдяки роботі компресора.
Здавалося б, власникам сучасних холодильників можна забути про звичайне «ручне» розморожування, яке вимагає відключення приладу від електромережі й багатогодинне очікування танення льоду. Утім це не зовсім так. Усі виробники радять раз на рік проводити вологе прибирання у морозильних і холодильних камерах. Це обов’язкова умова для збереження початкової продуктивності приладу.

Професіонали рекомендують розморожувати холодильники нового зразка з системою «no frost» згідно з інструкцією, що додається до кожної моделі, оскільки не виключені індивідуальні нюанси. Загальна ж схема роботи практично повністю ідентична розморожуванню моделей старого зразка. Вилка виймається з розетки, щоб від’єднати прилад від електромережі. Дверцята розкриваються для запуску всередину потоку теплого повітря. Продукти виймаються і переносяться в прохолодне приміщення.
Подальші кроки залежать від того, в якому стані перебувають морозильна й холодильна камери. Якщо в морозилці немає льоду (при правильній роботі пристрою), достатньо почекати годину-півтори, потім вимити стінки, витерти їх сухою ганчіркою. Таке ж прибирання слід провести і в холодильній камері. Окремо треба помити й ретельно висушити контейнери й знімні полички.
Із прибиранням у холодильнику, який служить господарям рік чи два, реально впоратися за одну годину. Якщо ж агрегат працює на вашій кухні десятиліття, може знадобитися і пів дня, бо ж стан у нього вже не такий охайний.
Побутову хімію у процесі миття холодильника краще не використовувати, адже на його полицях ви зберігаєте продукти харчування. Ліквідувати забруднення на пластикових стінках холодильної камери допоможе харчова сода. Змочіть стару зубну щітку водою, посипте содою і густо нанесіть її на плями всередині холодильника. Через годину-півтори акуратно витріть оброблені ділянки вологою ганчіркою. Терти стінки небажано, щоб на них не з’явились подряпини.
Обов’язково приділіть увагу гумовим ущільнювачам, які розташовані на дверцятах морозильної та холодильної камер по периметру. Часто саме там накопичуються дрібні часточки їжі, які невдовзі вкриваються пліснявою. Чистити ущільнювачі зручно за допомогою ватних вушних паличок.
Внизу задньої стінки холодильника з крапельною системою розморожування знаходиться невеликий зливний отвір, у який відводиться волога з холодильної камери. Разом із нею у дренажний отвір можуть потрапляти крихти, рештки продуктів, жир і бруд. Як наслідок, отвір блокується, вода затримується під ящиками для овочів, може з’явитися неприємний запах.
Найпростіший варіант – почистити зливний отвір також за допомогою ватних паличок. Помістіть паличку в отвір і акуратно поверніть вліво-вправо. Повторюйте цю процедуру, допоки чергова паличка не залишиться чистою. Інший варіант – промити зливний отвір теплою водою за допомогою медичного шприца чи маленької гумової грушки.
Не забудьте помити також усі зовнішні поверхні холодильника, видаляючи сліди від пальців, випадкові бризки і пил. Задню стінку, як і підлогу під холодильником, буде правильно пропилососити чи почистити щіткою із довгою ручкою.
Якщо й по завершенні прибирання у холодильнику відчутний неприємний запах, протріть полички шматочком лимона і залиште агрегат на провітрювання ще на кілька додаткових годин. Чудовими абсорбентами, які добре вбирають сторонні запахи, є також кавова гуща та подрібнене активоване вугілля. Невеликий відкритий контейнер з одним із цих засобів можна тримати в холодильній камері постійно, замінюючи вміст через кожні 2 – 3 місяці.
Підключати вимитий холодильник до мережі можна тільки після того, як всередині він буде сухим і ви заповните камеру продуктами.

Поділися:

Добавить комментарий