Розпочалася реставрація головного музею Полтавської області

Розпочалася реставрація головного музею Полтавської області

У межах програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» в Полтаві розпочалася реставрація будівлі Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, де не було масштабних ремонтів понад 60 років.
«Розпочинаються реставраційні роботи перлини Полтавщини – нашого Краєзнавчого музею. До цього ми йшли майже рік. Коли на наше запрошення Президент України Володимир Зеленський відвідав музей, він був вражений колекціями та експонатами. Звісно, ми розповіли й про всі існуючі проблеми з дахом, підлогою та стінами. Після чого отримали завдання реставрувати будівлю», – розповів голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов під час презентації проєкту реставрації музею.
Розпочалася реставрація головного музею Полтавської областіНад розробкою проєктно-кошторисної документації обласна адміністрація працювала десять місяців. «Перед нами стоїть непроста задача. Перше – зберегти автентичний вигляд. Друге – поєднати історію та сучасність, найновіші розробки техніки для того, щоб зробити виставкові зали та експонати презентабельнішими, інформативнішими та мобільнішими», – наголосив голова ОДА. Він додав, що завдяки Президенту область має отримати для виконання робіт субвенцію у розмірі 105 млн грн із Державного бюджету, а також із обласного бюджету на першому етапі виділять понад 11,2 млн грн.
«Нині формують команду реставраторів, до якої увійдуть майстри, художники, архітектори та будівельники. Роботи буде проведено як всередині будівлі, так і зовні. У межах проєкту відремонтують залу для урочистостей та вестибюль. Оновлять і виставкові зали, дах, цокольний поверх. Фахівці відновлять оригінальні колони, авторський паркет, світильники та втрачені кесони», – зазначив Олег Синєгубов.
Також у межах реставраційних робіт облаштують пандуси та інклюзивний простір на кожному поверсі. Будуть зроблені сучасна гардеробна та рецепція. Майстри працюватимуть із різними матеріалами: керамікою, деревом, порцеляною. Окрім того, передбачено підігрів даху, щоб запобігти зависанню снігових брил. Буде облаштована сучасна система пожежогасіння.
* * *
Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського заснований у 1891 році. Фонди музею – унікальне зібрання предметів старовини, побуту та народного мистецтва, у якому не лише місцевий матеріал, а й старожитності різних частин світу: Стародавнього Єгипту, Індії, Японії, Китаю, Індонезії. Справжня гордість музею – козацькі старожитності. Всього в музеї близько 300 тисяч експонатів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий