Розсада проситься  в землю

Розсада проситься в землю

Попри карантин, сільськогосподарські ринки Полтави та області рясніють різноманітною розсадою. Чимало господарів купують її саме тут, бо не мають часу виростити самостійно. Але, на жаль, не завжди куплена розсада, попри всі зусилля, виправдовує сподівання і дає багатий врожай. Як уникнути помилок, купуючи її, розповів кандидат сільгоспнаук Володимир ХАРЕБА.

У першу чергу варто знати, що, як би продавці не запевняли у сортовій чистоті свого товару, визначити сорт рослини лише за зовнішніми ознаками дуже складно. Тож доводиться вірити на слово. А ось про те, якого віку має досягти розсада до перенесення її у відкритий грунт, має знати чи не кожен городник. Приміром, правильно вирощені й загартовані помідори ранніх сортів повинні мати як мінімум шість листочків, а пізніших – вісім. Є суттєва різниця і в довжині рослинок. Для ранніх сортів вона складає 23–25 см, для пізніх – 20–22. Не слід забувати, що розсада всіх культур має бути з добре розвиненою кореневою системою, стебла повинні бути не пошкодженими, а листочки – насичено зеленого кольору. Наявність плям може свідчити про можливі захворювання або нестачу елементів живлення.
Нерідко садівники роблять одну й ту ж помилку – вибирають перерослу розсаду, особливо якщо на ній помітна квіткова зав’язь. На перший погляд, вона почне раніше родити. Але, на жаль, не завжди це так. Старшим рослинам важче прижитися на новому місці, й нерідко вони вступають у фазу плодоношення не раніше молодших за віком сусідок по городу.
Також проходьте мимо тієї розсади, у якої надто тонкі витягнуті стебла, бліде листя (це може бути ознакою того, що продавець її не загартував), нарости і горбики на корінні (вказують на численні захворювання), дірочки, плями і потемніння на листках і стеблах, підсохле або видалене нижнє листя.

Підготувала Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий