Розсмоктує пухлини

Розсмоктує пухлини

«Чи є рослини, які можуть розсмоктувати пухлини?»
Г. Й. СМОЛЯР.

Камфоросма монпелійська (камфоросма монпелийская; Camphorosma monspeliaca) – напівкущова, з камфорним запахом рослина родини лободових, заввишки 10–50 сантиметрів. Утворює густу дернинку, з якої виходять однорічні білуваті або білоповстисті квітконосні пагони, розгалужені тільки в суцвітті. Листки чергові, нитковидно-шиловидні, кілюваті, волосисті, згодом майже голі. Квітки дрібні, двостатеві, одиничні, в пазухах приквіткових листків, утворюють густе колосовидне суцвіття. Оцвітина проста, овальна, чотирилиста, 3–3,5 мм завдовжки, густоволосиста. Два бокові її зубці – зелені, середні зубці – плівчасті. Плід – нерозкривний, з плівчастим оплоднем. Насінина вертикальна, видовженоовальна, з розсіяними залозками. Цвіте у липні–вересні.
Камфоросма монпелійська росте в Донецькому Лісостепу і в Степу, в Криму, особливо на Південному узбережжі. Трапляється на південних степах на солонцях, особливо на піскових та щебенистих схилах.
Для виготовлення ліків використовують траву, яку збирають під час цвітіння рослини. Сушать у затінку на вільному повітрі або в приміщенні з доброю вентиляцією. Рослина неофіцинальна.
Надземна частина рослини містить 0,2% ефірної олії із запахом гіркого мигдалю.
Камфоросма монпелійська має збуджуючі, потогінні та діуретичні властивості.
У народній медицині настій трави камфоросми приймають усередину при нервових та застудних захворюваннях, коклюші, хронічному нежиті та водянці, при відсутності місячних. Місцево використовують для гоєння ран.
Припарки з камфоросми застосовують як засіб, що сприяє розсмоктуванню пухлин.
Настій трави (столова ложка сировини на 200 мл окропу, настоюють 1–2 години, проціджують) вживають по столовій ложці 3–4 рази на день.

Поділися:

Добавить комментарий