«Саджу полуницю та бігаю за індиками»

«Саджу полуницю та бігаю за індиками»

Відновлення сіл завжди починається з натхненних працею на землі особистостей, які своїм прикладом показують, як багато можна зробити, якщо не сидіти склавши руки. До таких особистостей сміливо можна віднести нашу землячку з села Обознівка Кременчуцького району Юлію Пархоменко. Кілька років тому з чоловіком і маленьким сином вона переїхала на Полтавщину, щоб зайнятися присадибним господарством.
Жінка впевнена у тому, що справа відродження української землі (зокрема і її природної родючості) дуже актуальна, допомоги у цей складний час чекати не доводиться, у кожного дотичного до землі громадянина повинно вистачати сил і вмінь забезпечувати себе, свою родину власно вирощеною продукцією. Від такого підходу країна і сам господар будуть тільки у виграші, бо ж якщо повернутися на двісті років назад, чи навіть у ті ж самі 90-ті, селяни виживали за рахунок того, що залишки продукції продавали на базарі, а на отримані гроші купували все необхідне для існування родин.
Про свої успіхи Юлія розповідає у власному блозі у соцільних мережах. За останній час вона стала однією з найбільш читабельних блогерів, які пишуть про життя у селі, завоювавши прихильність понад 100 тисяч підписників. Її коротенькі історії – не про складнощі сільського виживання, як багато хто може подумати, а саме про трудове життя повноцінне, цікаве, самобутнє на фоні неймовірної кременчуцької природи. Юлія разом з родиною взялася реставровувати сільський будинок, бо по закінченні війни планує долучитися до українського зеленого туризму і приймати відвідувачів. А після нашої перемоги охочих побачити Україну точно стане більше. Багатьох своїх підписників надихнула повертатися до витоків нашої цивілізації – у село, допомогла підібрати недорогі будиночки.
Господиня вже поділилася своїм досвідом вирощування індиків, бройлерів, кролів, хризантем, полуниці та сухоцвітів. «Саджу полуницю та бігаю за індиками», – так іноді жартівливо описує вона своє життя. Саме вирощуванню сухоцвітів та розсади інших квітів вона приділяє влітку чимало уваги, бо, приміром, сухоцвіти продавати можна цілий рік. Для цього на території споруджено дві теплиці – опалювану і без опалення. Нещодавно Юлія висадила розсаду у відкритий грунт, розповівши про цьогорічних фаворитів її колекції сухоцвітів – кермек різних кольорів, деревій, геліхрізум, гомфрену, амобіум. Догляд за ними особливо не відрізняється від догляду за іншими садовими квітами. Після збору їх варто пов’язати у пучечки і підвісити у темному місці суцвіттями вниз на тиждень. «Коли вони висохли, можна ставити у букети. Якщо хочете, щоб яскравий колір сухоцвітів зберігся надовго, не ставте їх на яскравому сонячному світлі. Тоді вони радуватимуть вас кілька років», – радить садівниця.
При обробці своїх насаджень Юлія користується винятково біопрепаратами. Одні – «спрацьовують», інші – ні, але стають темою для обговорень з однодумцями. Кілька актуальних порад для наших читачів від господині.

Біопрепарати замість хімії

Які переваги обробки насаджень саме біопрепаратами? Вони зміцнюють імунітет рослини, а його, як відомо, можна тренувати. Покращують показники землі, впливають гарно на мікробіом. Не проникають всередину рослини, не шкодять людині або бджолам, які сідають на квіти. Тому біопрепаратами можна обробляти рослини навіть під час цвітіння та плодоношення. Є бактерії, які навіть допомагають засвоювати рослині корисні елементи.
Для ефективності таких препаратів потрібні постійні обробки. Кожного тижня, незалежно від того, є хвороба чи ні, та навіть якщо немає шкідників. Якщо ж хтось з’явився, а це буває, обробки потрібно проводити частіше, а дозування збільшити вдвічі, а то й втричі від профілактичного.
Біопрепарати на основі бактерій починають працювати за температури +15°С, для грунтових можна менше. Якщо температура нижча, то бактерії сповільнюються. Обов’язковий повтор обробки після дощу. Але якщо додавати в бакову суміш (вода, в якій розчинений препарат) прилипач (я використовую Липосам), то дрібний коротенький дощик не змиє його.
Деякі препарати містять бактерії, а деякі – корисні гриби. Вони можуть працювати у комплексі, тому у бакову суміш можна додавати і препарати від шкідників та хвороб. Ознайомтесь з інструкцією, бо деякі препарати можна додавати лише наприкінці. Дозування залежить від об’єму води, в якій ви його розчиняєте.
Від грибкових та бактеріальних хвороб: Бесткур, Фітоцид, Фітохелп, Триходермін, Казумін.
Шкідники: Сілкер, Актофіт, Актоцид, Актоверм, Боверин, Гаупсин.
Грунтові шкідники: Метавайт, Ендоцид.
Від слимаків: Лімацид.
Для живлення: Амалгерол.

Цікавий спосіб розмноження хризантем

Якщо вам з якоїсь нагоди подарували хризантеми і ви хочете їх посадити в себе на ділянці, спробуйте вкорінити черенки. Обережно відламайте їх від стебла і вмокніть у кореневін чи інший укорінювач. Потім перенесіть у торф’яний горщечок на глибину 1 см. Поки рослина вкоріниться, її можна тримати на підвіконні разом з іншими квітами. Згодом квітку пересаджують у відкритий грунт на початку червня.

Підготувала Юлія ХОМЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий