Санаторно- курортне лікування учасників АТО

28 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 137 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200», якою розширено категорії осіб, що мають право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті.
Відтепер органи соціального захисту населення забезпечують безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості: учасників бойових дій, яким статус надано відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – не частіше, ніж один раз на рік, строком на 18–21 день; осіб з інвалідністю внаслідок війни, яким статус надано відповідно до пунктів 11–14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – позачергово щороку строком на 18–21 день.
Також безоплатні путівки передбачені для осіб з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) відповідно до медичних рекомендацій, з них I та II груп – до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів, III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18–21 день; учасників війни, яким надано статус відповідно до пункту 13 статті 9 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – не частіше, ніж один раз на два роки, строком на 18–21 день; постраждалих учасників Революції Гідності, яким статус встановлено відповідно до статті 16-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – не частіше, ніж один раз на рік, строком на 18–21 день.
Зазначаємо, що реєстрація заяв проводиться окремо за кожною категорією незалежно від профілю захворювання в порядку черговості подання заяв.
Особам з інвалідністю внаслідок війни, які отримали санаторно-курортні путівки відповідно до цього порядку, виплачується компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу та в зворотному напрямку транспортом загального користування (залізничним і автомобільним) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.
Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки особам з інвалідністю внаслідок війни та компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування учасникам бойових дій та учасникам війни виплачується в порядку та розмірах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.06. 2004 № 785.

Людмила КОРНІЄНКО
Директор департаменту праці та
соціального захисту населення ОДА

Поділися:

Добавить комментарий