Село моє, для мене ти єдине,  як мати рідна, як саме життя

Село моє, для мене ти єдине, як мати рідна, як саме життя

Кожне місто чи село має свою власну історію, традиції та звичаї. Село Землянки є тим населеним пунктом нашого району, де історія багата й цікава, люди щирі та привітні, а традиції та звичаї предків передаються з покоління в покоління, відроджуються та процвітають.
Аби разом великою дружною громадою відсвяткувати День села, у мальовничі Землянки цього разу поспішили поважні гості, прибули ті, хто тут народився і виріс, ті, хто живе у сусідніх селах.

Село моє, для мене ти єдине,  як мати рідна, як саме життя
Квіти до пам’ятника Раїсі Кириченко покладають заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, голова Глобинської районної ради Володимир Сьомін, депутат обласної ради Микола Первак.

Поважних гостей, як і годиться, зустрічали Землянківський сільський голова Андрій Череп, голова СФГ «Граніт» Михайло Лопушенко, двоюрідна сестра Раїси Кириченко Ганна Миколаєнко. А гості того дня завітали не тільки з району, а й з області – заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, голова Глобинської районної ради Володимир Сьомін, депутати Полтавської обласної ради Микола Первак, Олександр Ківшик, депутати рад різного рівня, волонтери.
Учасники свята відвідали Свято-Покровську церкву в с. Корещина, збудовану з ініціативи та за фінансової підтримки народної артистки України, Героя України, повного кавалера ордена княгині Ольги Раїси Кириченко.
Потім побували на цвинтарі, де знайшла свій вічний спочинок Берегиня української пісні. Там, поруч з Раїною могилою, поховані й найдорожчі їй люди – мама, Марія Євдокимівна, та чоловік, Микола Михайлович.
Садиба-музей «Мамина вишня» зустріла гостей різнобарв’ям клумб та Раїною піснею… Там, біля хати, росте вишня, яку так любила Раїса Панасівна, вона стоїть уквітчана плодами аж до осені. Це святе місце, звідки черпала свою снагу та силу наша знаменита землячка, куди завжди поспішала з концертів, з гастролей, з подорожей…
Садиба збережена та існує завдяки старанням голови СФГ «Граніт» Михайла Лопушенка, який взяв на себе всі фінансові витрати з облаштування музею та опалення його взимку, й завдяки підтримці та допомозі сільського голови Андрія Черепа.
Депутат обласної ради Олександр Ківшик пообіцяв допомогти облаштувати Батьківську криницю, що стоїть у дворі садиби.
– Я вдячний долі, що мав можливість особисто знати Раїсу Панасівну, адже ми з батьками мешкали в Полтаві, в одному під’їзді з родиною Кириченків. Тому в пам’яті до цього часу бережу світлі спогади про ті часи, – мовив Олександр Ківшик.
Односельці розповіли присутнім про ще одну мрію, яку вже тривалий час виношують у серцях поціновувачі творчості Раїси Кириченко, – започаткувати 14 жовтня, у День козацтва, у День Покрови Пресвятої Богородиці, у день народження Раїси Панасівни, фестиваль української пісні, саме в Корещині, на її батьківщині. Така ідея припала до душі і голові районної ради, і обласним депутатам, але вони зауважили, що організація такого фестивалю потребує чималих зусиль, окрім цього їхати в село по таких дорогах, як зараз, просто нереально. Лише отримавши якісне транспортне сполучення, Корещина може стати меккою туризму та духовним центром Глобинщини. Вони пообіцяли всіляко сприяти втіленню ідеї в життя.
Далі гості завітали до Землянківської ЗОШ І–ІІІ ст. імені народної артистки України Раїси Кириченко, де на них чекав теплий прийом. Нікого не залишили байдужим виступ учасників Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) та відвідини шкільного музею «Світлиця», де зібраний багатий матеріал про життя та творчість відомої землячки.

Село моє, для мене ти єдине,  як мати рідна, як саме життя
Аматори Землянківського СБК.

Важливою подією в житті сільської громади стало урочисте відкриття на території школи спортивного майданчика. Його споруджено завдяки сприянню депутата обласної ради, заступника голови обласної ради Анатолія Ханка та місцевих фермерів. Сучасне спортивне обладнання майданчика розкриває нові можливості фізичного вдосконалення як перед молоддю, так і перед людьми старшого віку. Благочинний Глобинського району, митрофорний протоієрей Володимир освятив майданчик.
Ще одна урочиста подія чекала того дня – відкриття оновленого фельдшерсько-акушерського пункту. ФАП отримав друге дихання, ставши гарним, сучасним закладом. Кошти на ремонт ФАПу були виділені з обласного, районного та сільського бюджетів, меблі та медичне обладнання були закуплені за кошти благодійного фонду народного депутата України Костянтина Жеваго. Гарний паркан на території ФАПу та біля спортивного майданчика встановив приватний підприємець Сергій Черевань.
А далі на імпровізованій сцені до жителів села та гостей свята з теплими, щирими вітальними словами звернулися сільський голова Андрій Череп, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко та депутат обласної ради Микола Первак, голова СФГ «Граніт» Михайло Лопушенко, волонтер, військовий капелан ЗСУ Євгеній Пономаренко.
Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто віддав своє життя за Батьківщину.
Неперевершена святкова концертна програма була організована учасниками художньої самодіяльності Землянківського сільського клубу (завідуюча – Галина Ужищенко). Пісні, танці, гумористичні сценки додавали бадьорості та гарного настрою глядачам.
Усіх присутніх на святі частували запашним короваєм. Охочі мали можливість посмакувати юшкою, кашею та іншою смакотою, з любов’ю приготованими Василем Ужищенком, Олександром Ковніром та їхніми родинами.
Запальна дискотека завершила святковий день, що запам’ятається всім надовго, адже він подарував чудовий радісний настрій та позитивні емоції.

Вікторія СУСІД
Журналіст
Микола БЕЗНОС (фото)

Поділися:

Добавить комментарий