Сергій Іващенко про вибори та кампанію-2020 у Полтаві

Сергій Іващенко про вибори та кампанію-2020 у Полтаві

25 жовтня в містах, селах, районах та ОТГ відбулися місцеві вибори. Цього дня громади обирали владу на наступні п’ять років. Про те, що було цього дня у Полтаві, які порушення фіксували та що очікується у другому турі, говорили із Сергієм ІВАЩЕНКОМ.

– Для себе вже склали враження виборчої кампанії в першому турі? Що найбільше впадало в очі?
– Перше – мудрість полтавців, які не купилися на пустопорожні обіцянки і справді прагнуть змін. Друге – пасивність людей, які відверто усуваються від процесу прийняття рішень. А потім будуть говорити, що влада якось не так діє. Третє – дивує цінність влади для окремих політиканів, які готові на будь-які жертви, аби утриматися біля цього корита. Для мене немає принципу «ціль виправдовує засоби». А для них – тільки це правило і працює.
– Які основні порушення фіксували ваші спостерігачі та юристи?
– Були приклади прямого підкупу виборців. Людей фіксували прямо зі списками й банківськими картками. Питання: чому досі немає карних справ? Також наші спостерігачі бачили винесення бюлетенів і ознаки каруселей. Організований підвіз виборців до дільниць і навіть кабінок. Агітація у день голосування. Прямі махінації при підрахунку голосів.
– Зі стратегією на другий тур уже визначилися?
– Наша стратегія – це говорити правду і доносити якість майбутніх ЗМІН у Полтаві. Ми, буквально, покажемо, що буде в Полтаві й чого точно не буде. Це конкретні проблеми по адресах. Крім того, ми будемо виводити людей з квартири до дільниць, не в плані підвозу, а в плані того, що кожен голос важливий, і людям, з масками, своїми ручками та антисептиками потрібно брати владу в свої руки і йти голосувати. Ми впевнені, що полтавці – мудрі та відповідальні. І вони зрозуміють, що зараз від їхнього вибору залежить формат розвитку чи занепаду міста.
– Проти вас було застосовано чимало чорних технологій. Чи очікуєте і в другому турі чогось такого і як будете реагувати?
– «В чому сила? Вона – в правді». Ми будемо діяти так. Реагувати на брехню – тільки правдою. Навіть не сумніваюся, що щось «пакосне» буде. Але ми навіть не звертаємо на це увагу. Ми будемо ініціювати проведення дебатів. Полтавці мають обирати свідомо модель розвитку міста. Думаю, такий формат в інтересах усіх учасників.
– Задоволені результатами партійних виборів? Чи уявляєте собі формат майбутньої коаліції?
– Задоволений чи незадоволений – це не про вибори. Такий вибір полтавців. І з цим ми будемо працювати. Щодо коаліції. Дивіться, ключовий момент: ми не будемо обговорювати формат коаліції довкола посад, схем, бюджетів, ми будемо обговорювати коаліцію довкола ключових ЗМІН. Із ким знайдемо спільну мову в цьому контексті – з тими працюватимемо. Нам не потрібна влада заради влади. Нам потрібні зміни.
Ми будемо ініціювати залучення до виконавчої влади представників експертної спільноти та громадянського суспільства. Треба дати їм шанс реалізувати своє бачення розвитку Полтави. Для тих, хто не готовий брати відповідальність, – будемо пропонувати механізми громадського контролю. І почнемо з бюджетного процесу вже найближчим часом. Будемо ініціювати відкриті бюджетні слухання.

Ярослава Пономаренко
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий