«Серпантин» на Монастирській нарешті став безпечнішим

Господарський підхід змінює багаторічну байдужість (с. Червоний Шлях).

«Серпантин» на Монастирській нарешті став безпечнішим

У Полтаві залишилося чимало «темних зон», де споконвіку не було освітлення. Відповідно мешканці зазнавали незручностей та небезпеки. Команда Олександра Удовіченка «Рідне місто» системно вирішує проблему, за яку ніхто не брався протягом останнього десятиліття.

Планове освітлення Полтави почалося минулого року з ініціативи члена «Рідного міста», заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка. Завдяки роботі комунальників уперше за весь час забудови темрява зникла у кількатисячному мікрорайоні Огнівка, на «перешийку» вул. Башкирцевої, в частині селища Яр.
Серед найпоказовіших прикладів уже цього року – так званий «серпантин» вулиці Монастирської, що веде до селища Червоний Шлях. На цьому відрізку світла ніколи не було, але його потреба відчувалася давно, сильно й усіма.
– Ця ділянка завжди відзначалася високим рівнем небезпеки, – говорить Олексій Чепурко. – Щороку там траплялися десятки аварій, значним чином саме через відсутність освітлення. На такій проблемній дорозі водієві було важко зосередитися, а пішоходові – уникнути очевидних загроз. Тим більше, тут розташована ще й школа №12, до якої постійно ходять діти. Я сам батько й можу уявити, як за них, особливо взимку, коли рано темніє, переживали рідні. Тому ми вперше в історії вирішили зробити цю ділянку цивілізованою.
Однак виконати задумане виявилося непросто. В цьому комунальники переконалися, коли виїхали безпосередньо на місце. Детальний аналіз території показав, що під землею багато комунікацій «Укртелекому», «Полтававодоканалу», «Полтаваобленерго», «Полтавагазу». Труби перебували під високим тиском, тому випадкове пошкодження обернулося б непередбачуваними наслідками для мешканців, які могли б опинитися без світла, води й газу.
Зважаючи на це, ще один член команди «Рідне місто», керівник КП «Міськсвітло» Роман Кикоть розподілив роботи на 4 послідовних етапи. По-перше, на Монастирську викликали всі вищезгадані постачальні служби, щоб узгодити місця фундаменту для майбутніх опор і не пошкодити підземні мережі. По-друге, вручну викопали ями для заливання фундаменту опор, забетонували їх і дали цілком висохнути протягом десяти днів. По-третє, встановили на «серпантині» опори, змонтували кабельні лінії та світильники. По-четверте, від щойно змонтованої лінії підключили світильники вздовж пішохідної доріжки до школи.
Всього комунальники встановили 12 опор, на яких тепер горять 15 світильників. Дорога й пішохідний перехід нарешті стали безпечними.
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
– Полтавці повинні бути впевненими, що на всій території міста їм нічого не загрожує. Тому, незалежно від технічних складнощів, комунальники мають постійно робити Полтаву комфортнішою й безпечнішою. Для мене та й для кожної думаючої людини зрозуміло, що руїну, в якій наше місто опинилося останніми роками, можна подолати лише послідовним господарським підходом.

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий