Серпень серпами перегукується

Серпень серпами перегукується

«Як у серпні дбаємо, так зимою маємо», – говорить народне прислів’я. Перша половина місяця ще радує нас літнім теплом, тоді як у другій вже відчувається подих осені.

На городі кипить робота

Серпень – пора картопляних жнив. При викопуванні бульби більшість городників орієнтується на бадилля: якщо воно висохло або полягло, настав час розпочинати збирання урожаю. Зараз є такі сорти, у яких бадилля залишається зеленим навіть восени, тому, щоб переконатися, що бульби цілком дозріли, потрібно викопати один кущ і оцінити ситуацію. Якщо на картоплі сформувалася повноцінна шкірка і бульби легко відокремлюються від пагонів, отже, час збирати урожай. Не поспішайте відразу переносити картоплю до погреба. Дайте їй добре вигрітися на сонечку, а краще – розкладіть під навісом для просихання.
Деякі овочівники практикують скошування бадилля картоплі за 10–15 днів до збирання урожаю. Пояснюють це тим, що бульби краще визрівають, є можливість позбутися хвороб, які з гички можуть легко перебратися на бульби. Якщо ви любите експериментувати, спробуйте .
Якщо стоїть суха погода, овочеві грядки потребують поливу. Через рідкі, але рясні поливання може розтріскуватися капуста: щоб цього не сталося, поливайте її частіше, але потроху. Якщо не проводити вологозарядний полив баклажанів, вони виростають твердими і жилавими. Солодкий перець любить не лише поливання, а й душ. Без поливання столовий буряк виросте сухим і дерев’янистим, а ще він може зацвісти. Надмірна вологість грядок із морквою провокує розтріскування коренеплодів, а нестача води робить їх дуже твердими. Поливаючи моркву, стежте, щоб у неї не оголювалися «плечики». Під впливом сонця вони почнуть зеленіти і набудуть гіркого смаку.
Коли помідори починають червоніти, набувати забарвлення, властивого сорту, від поливань можна відмовитися – у такому разі томати будуть солодкими й запашними. Хоча якщо земля під кущами абсолютно суха, то потрібно хоч трохи полити. Перед збиранням урожаю овочів поливання слід припинити, особливо це стосується коренеплодів.

У саду врожай збирайте вчасно

У серпні у тканинах дерев починають відкладатися і накопичуватися про запас органічні речовини. Це одна з перших ознак того, що дерева готуються до зими. Якщо урожай великий і гілки згинаються під вагою плодів, їх необхідно підперти. Спочатку збирають плоди, що впали, а потім з нижнього ярусу гілок від країв до центру, а в останню чергу – із середнього та верхнього ярусів крони. Зняті плоди переносять у затінок. Якщо плоди зірвані після дощу, їх просушують. Урожай слід збирати вчасно, бо запізнення з цим зумовлює сильне виснаження дерев і підмерзання їх взимку.
Трапляється, що в період достигання проявляються фізіологічні захворювання плодів, викликані порушенням мінерального живлення дерев, такі, як підшкірна плямистість, спотворення форми, побуріння шкірки і м’якуша. Прояви цих хвороб можна послабити, якщо скористатися позакореневими підживленнями мікроелементами, сечовиною (карбамідом) та обприскуванням крони дерев хлоридом кальцію. Обробляти крони цим препаратом можна не пізніше, ніж за три тижні до збирання врожаю. Хлорид кальцію дуже ефективний при використанні його 1%-ного розчину.
Позакореневі підживлення сечовиною у комплексі з мікроелементами сприяють меншому обпаданню плодів у передзбиральний період, підвищують врожай на 18–20%. Практикують такі підживлення з середини місяця. Концентрація розчину сечовини 0,5–1%. Дози мікроелементів: борної кислоти – 10–15 г, марганцю сірчанокислого і цинку сірчанокислого – по 5–10 г на 10 літрів води.

Осінні добрива для квітів

На порозі осені квіти ще продовжують радувати нас рясним цвітінням. Одна з форм подяки їм за це – підживлення добривами. Серпневі підживлення мають на меті зміцнити рослини, допомогти визріванню пагонів і бруньок, підвищити їх морозостійкість. На початку місяця слід внести добрива під всі квітучі рослини – їм потрібно дати фосфор і калій. Для цього будемо використовувати суперфосфат (20 г на 1 кв. метр) і хлористий калій (15 г на 1 кв. метр). У суху погоду краще приготувати розчин, але добрива в цьому випадку замочують на 1–2 доби у воді для кращого розчинення. Якщо грунт вологий після дощу, то добрива розкидають по поверхні та злегка розпушують. Такі ж підживлення корисні і тим багаторічникам, які тільки збираються цвісти. Трояндам обов’язково потрібно дати останню в сезоні підгодівлю тими ж добривами. Кореневищні багаторічнники – жоржини, гладіолуси і канни – на самому початку серпня підгодовують так: розводять в 10 л води 2 ст. л. суперфосфату і 1 ст. л. сульфату калію.
Якщо багаторічні квіти довгий час ростуть на одному місці, їх пора ділити і пересаджувати. Щоб цвітіння було пишним, це потрібно робити через 3–5 років. Зараз вже відцвілися і можна поділити півонії, іриси, примули, флокси, люпин, дельфініуми, аконіти, ромашки, астильби. Молоді рослинки садять на нове місце на удобрений грунт, мульчують і перший час регулярно поливають.У разі сильної спеки, їх можна притінити. Цей час також сприятливий і для розмноження чагарників живцями – хеномелесу, форзиції, магонії, гортензії. Нарізають живці близько 10 см, нижнє листя видаляють, обробляють кінці пагонів корневином і укорінюють в парнику з пухким і поживним грунтом, який завжди підтримують у вологому стані.
Якщо після закінчення цвітіння лілій минув місяць, їх теж можна пересаджувати (ростуть на одному місці 4–5 років). Після викопування обрізають стебла до 15 см, цибулини ділять, проводять дезінфекцію в міцному розчині марганцівки і висаджують їх.

Підготовлено за матеріалами відкритих джерел.

Поділися:

Добавить комментарий