Сертифікація  учителів – оцінювання професійності

Сертифікація учителів – оцінювання професійності

Добровільна сертифікація учителів – це оцінювання професійних компетентностей педагогів, що допомагає виявити професіоналів та агентів змін Нової української школи.
Пілотна сертифікація вчителів початкової школи стартувала у 2019 році. Тоді для її проходження зареєструвалися 857 учителів з усієї країни. Минулого року успішно сертифікувалися 22 вчителя початкових класів Полтавщини.

«Особисто я від сертифікації отримала тільки позитив, приємні враження та величезний досвід, не тільки професійний, а й життєвий, – ділиться враженнями сертифікований учитель початкових класів опорного закладу «Омельницька загальноосвітня школа I–III ступенів виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району» Галина Бондаренко (педагогічний стаж – 40 років). – Зовсім не жалкую про своє рішення сертифікуватися. Бажаю усім учасникам сертифікації-2020 успіхів та нових звершень! Вас очікує багато праці та ще більше переживань. Але це того варте!»
Цьогоріч бажання взяти участь у сертифікації-2020 виявили 1711 педагогів з усієї України. Полтавська область увійшла до вісімки областей, які на 100% заповнили квоту.
Однією із важливих відмінностей сертифікації-2020 є те, що до наступного етапу зможуть пройти тільки ті учасники, які вдало пройшли попередній.
Перший етап сертифікації вчителів початкових класів – незалежне тестування – відбувся на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.
За даними Українського центру оцінювання якості освіти, станом на 25 березня цього року 46 педагогів Полтавщини успішно склали тестування. Наразі учителі мають змогу перейти до наступного етапу – самооцінювання власної педагогічної майстерності. Форму Анкети самооцінювання та методичні рекомендації щодо її заповнення оприлюднено на вебпорталі Державної служби якості освіти України.
Третій етап сертифікації – вивчення експертами практичного досвіду роботи вчителів – заплановано на осінь-2020. Його організовує Державна служба якості освіти України. Навчання експертів здійснюватиметься за участю фахівців Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського.
Сертифікований учитель початкових класів Варварівського НВК «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Карлівської районної ради Сергій Совин (педагогічний стаж – 4 роки) ділиться враженнями від сертифікації-2019: «Насамперед це – можливість перевірити свої сили, можливість заявити про себе не лише на рівні школи чи району, а й на рівні області й навіть усієї країни. Учитель – це той, хто вчить власним прикладом не боятися нового та йти вперед до кращого».
Учитель, який успішно пройде сертифікацію, здобуває 20-відсоткову надбавку до посадового окладу, автоматичне зарахування чергової (позачергової) атестації із присвоєнням наступної категорії або підтвердженням наявної, можливість залучатися до проведення інституційних аудитів закладів загальної середньої освіти як освітній експерт. Сертифікат чинний протягом 3 років.

Марина МАРІЧЕВА
Головний спеціаліст управління Державної служби якості освіти у Полтавській області

Поділися:

Добавить комментарий