Сертифікація вчителів-2021

Сертифікація вчителів-2021

«Процедура сертифікації – це інструмент мотивації вчителя до саморозвитку, самовираження та педагогічного зростання», – наголошує Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак.
Цьогоріч реєстрація вчителів початкових класів для участі у зовнішньому оцінюванні професійних компетентностей розпочалася 18 січня і триватиме до 31 січня включно (основний і додатковий етапи). Зареєструватися можна через вебпортал Українського центру оцінювання якості освіти http://testportal.gov.ua
А вже 27 лютого відбудеться незалежне тестування учасників сертифікації. Участь у сертифікації добровільна і має на меті пошук агентів змін Нової української школи, професіоналів, які готові впроваджувати та поширювати методики компетентнісного навчання та ділитись своїм досвідом.
Пілотна сертифікація вчителів початкових класів розпочалася в Україні в 2019 році. Тоді для її проходження зареєструвалися 857 учителів. 2020 року бажання взяти участь у сертифікації виявили 1711 педагогів з усієї України. Полтавщина увійшла до вісімки областей, які на 100 відсотків заповнили квоту, що становила 69 осіб. Усього за два роки у Полтавській області успішно сертифікувався 61 вчитель початкових класів.
«Участь у сертифікації, безперечно, сприяла моєму професійному зростанню, мотивувала до ґрунтовного опрацювання нормативно-методичної бази, глибокого аналізу своєї роботи в різних напрямках; стимулювала опановувати сучасні STEM технології та оволодівати мистецтвом модератора в навчальному процесі», – ділиться враженнями сертифікований вчитель 2020 року Олена Сластнікова.
Сертифікація-2021 здійснюватиметься у три етапи. Перший етап – незалежне тестування (організовує Український центр оцінювання якості освіти). Другий етап – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності. Третій етап – вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації (ці два етапи організовує Державна служба якості освіти України).
Вчителі, які подолають всі етапи сертифікації, отримають щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу протягом трирічного строку дії сертифіката. Також успішна сертифікація є підставою для зарахування атестації педагогічним працівникам, присвоєння відповідної кваліфікаційної категорії, педагогічного звання.
Сертифіковані вчителі 2019 року залучалися до проведення інституційних аудитів закладів загальної середньої освіти Полтавської області та вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації у 2020 році в ролі експертів.

Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області.

Поділися:

Добавить комментарий