Інформаційний кур’єр

Шановні полтавці!

Загальнонаціональний карантин продовжено на 21 день – до 24 квітня включно. Відповідне рішення Уряд ухвалив 25 березня 2020 року.
Сьогодні нам загрожують дві кардинально протилежні речі: паніка з приводу поширення коронавірусу і, навпаки, легковажне ставлення до карантинних заходів. На жаль, досі на кожному кроці спостерігається недотримання елементарних заходів безпеки. Діти не повинні гуляти людними вулицями чи на дитячих майданчиках! Дорослі мусять виконувати вимоги карантину: обмежити перебування в громадському транспорті, уникати скупчень людей, дотримуватися безпечної дистанції в чергах (1,5–2 метри) та маскового режиму. За потреби – скрупульозно дотримуватися режиму самоізоляції.
Карантин – це не канікули чи додаткова відпустка! Від кожного з нас залежать безпека, здоров’я і, можливо, життя наших рідних. Протистояти епідемії допомагають прості речі. Часте миття рук із милом (ретельно і більше 30 секунд) або обробка дезінфекційними засобами. Не складно під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, уникати близького контакту з усіма, хто має гарячку та кашель, не вітатися при зустрічі рукостисканням та поцілунками.
Кожна людина, яка має історію подорожі до країн, де розповсюджений коронавірус, повинна самоізолюватися. Якщо у вас підвищена температура тіла, кашель і утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте його про свої попередні подорожі. Самоізоляція – це утримання від контакту з іншими людьми, щоб зменшити ризик їх інфікування. Самоізоляція триває не менше 14 днів із дати початку випадку, що став її причиною: нездужання, подорож, контакт із хворим тощо. Готуючись до неї, спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи.
Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про причини самоізоляції, а також оберіть контактну особу, до якої будете звертатись за допомогою. Якщо мешкаєте у великій родині, потрібно ізолюватися в окремій кімнаті, що добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо – зробіть це.
Безвідповідальність та легковажність можуть призвести до небезпечних наслідків. Тож зберігаймо спокій і будьмо пильними, законослухняними та обережними!

Прес-центр ДОЗ ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий