Шануй батьків і Бога –  буде тобі скрізь дорога

Шануй батьків і Бога – буде тобі скрізь дорога

Із чого починається Вітчизна? З домівки рідної, отчого порога, маминої колиски, міцної батьківської долоні. У чому початок кожного з нас? У росяній краплині літнього світанку, сонячнім намисті калинового кетягу, золотім розмаї осіннього падолисту, тихому подиху весняного грай-вітру. В землі рідній, що дала нас світові, виколосила, виплескала і тримає тепер своєю живою животворною силою. І які б не судила нам доля життєві мандри, ніякі часи й ніякі відстані не зможуть обірвати струни бентежних мелодій, що єднають людські серця з невичерпними джерелами материнської любові, із землею, яка й колиску гойдала, і дорогу стелила, і силу та наснагу дарувала.

Батьки – це коріння роду. Ми усвідомлюємо всією душею, яке то щастя – мати маму й тата. Вони з перших наших кроків по землі вірили в нас, надихали, направляли до якихось звершень. Завдяки їм ми виховані в дусі патріотизму та гордості за свій рідний Полтавський край, за неньку Україну, за своїх предків, які жили на цій землі і розбудовували та захищали нашу державу. Народження дитини – найщасливіша подія в родині. З’явилась нова людина на Землі, спадкоємець, доля якого залежить від рідних і близьких. І ким він стане в майбутньому в переважній більшості залежить від батьків та рідних, їхнього розуму, відповідальності перед дитиною. А ми, діти, маємо пам’ятати своїх наставників – батьків, які з юних років вели нас у життя, і завжди берегти та підтримувати їх.
Нині, коли величезним викликом для нашого суспільства стала пандемія коронавірусу COVID-19, яка охопила всі континенти світу й більшість країн, як ніколи слід берегти й підтримувати наших батьків.
На жаль, кількість інфікованих людей на цю особливо небезпечну інфекційну хворобу в світі вже перевищує 10 мільйонів осіб, з них близько 5 тисяч (5,2%) померли. В Україні кількість випадків також щоденно збільшується і вже сягає 50 тисяч. На жаль, померло 2,7 відсотка людей. Серед захворілих осіб – 15 відсотків старших 65 років. Найвища летальність у віковій групі 80–89 років – 18,5 відсотка. А це ж наші батьки, дідусі, бабусі.
На жаль, зростає кількість інфікованих на COVID-19 і в нашій області. Померло 13 людей: у Кременчуці – 5, Кременчуцькому районі – 4, по одному випадку в Горішніх Плавнях, Глобинському, Карлівському та Лубенському районах, 50 відсотків з них – це люди старше 60 років.
У зоні підвищеного ризику захворюваності та смертності від нової коронавірусної інфекції перебувають люди поважного віку. Тому для них дотримання всіх заходів профілактики та способів захисту від вірусів набувають особливого значення, і на цьому ми зосереджуємо особливу увагу. В такому віці організм людей ослаблений наявністю ряду захворювань, переважно, так би мовити, вік-асоційованих, пов’язаних зі збільшенням тривалості життя: серцево-судинні, легеневі, онкологічні захворювання, цукровий діабет, деменція, захворювання кістково-м’язової системи. Крім того, у літніх людей спостерігається зниження імунітету.
Дотримання здорового способу життя та відмова від тютюнопаління, вживання алкоголю й інших шкідливих звичок підтримують вашу імунну систему.
У зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією в Україні необхідно виконувати ряд нескладних рекомендацій: людям похилого віку необхідно уникати громадських місць і скупчення людей. Подбайте, щоб у ваших батьків удома були медикаменти і продукти харчування. Самотній людині, яка не може виходити з дому, треба звернутися в соціальну службу за допомогою. Зробіть все для того, щоб ваші батьки якомога менше виходили з дому. Але зважайте на те, що дотримуватися рекомендацій необхідно людям будь-якого віку, оскільки хворіють діти, молодь, загалом люди різних вікових категорій. Виходячи з будинку, користуйтеся індивідуальними засобами захисту, такими, як маски, не чіпайте обличчя руками. Приділяйте особливу увагу гігієні. Користуйтеся антисептиком для рук, а після повернення додому ретельно мийте руки з милом, намилюючи їх не менше 20 секунд, особливо ретельно після повернення з вулиці або відвідування громадських місць.
В Україні культурні родинні зв’язки завжди вважалися одними з найдорожчих і найважливіших. Народ склав багато прислів’їв і приказок на цю тему: «Без сім’ї й свого роду немає нації, народу», «Шануй батька і Бога – буде тобі скрізь дорога».
Тож бережімо своїх батьків і людей поважного віку. Слід з розумінням ставитися до обмежувальних заходів і чітко їх виконувати. Будьте здорові!

Андрій ХАЙЛОВ,
головний державний санітарний лікар області, в.о. директора ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України»;
Владислав ТЕРТИШНИЙ,
лікар-епідеміолог ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України»;
Валентин ШАПОВАЛ,
заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент, член громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства».

Поділися:

Добавить комментарий