Щастить тим,  хто сильніший «Олександрія» – «Ворскла» – 1:2

Щастить тим, хто сильніший «Олександрія» – «Ворскла» – 1:2

Чи не найвидовищнішим у 11 турі чемпіонату української Прем’єр-ліги виявився поєдинок в Олександрії, в якому зійшлися команди, що наразі демонструють достойну гру і перебувають нагорі турнірної таблиці. У випадку перемоги «Олександрія» наздогнала б «Ворсклу», але більшість футбольних експертів ставку в цьому протистоянні робили на нічийний результат. Полтавці, до того ж, зазнали кадрових втрат. За інформацією групи телеканалів «Футбол», четверо футболістів, умовно кажучи, трохи «затемпературили». Але, як зазначив на післяматчевій прес-конференції помічник головного тренера «Ворскли» Сергій Ревут, наші земляки їхали в Олександрію за перемогою. І вони її здобули! В цьому протистоянні було все – красиві атаки і контратаки, голи і травми, а під кінець гри навіть вилучення тренерів. Відверто кажучи, господарі поля «награли» на нічию, але «Ворскла» заслужила перемогу.

Розпочався матч майже без розвідки, і вже на перших хвилинах гри олександрійці мали чудову можливість «розпечатати» ворота гостей, але удар Одарюка вийшов не сильним, і Дмитро Різник спокійно ліквідував цю небезпеку. Забігаючи наперед, варто зазначити, що хоч нашому голкіперу і не вдалося подовжити свою «суху» серію, яка тривала три матчі, в поєдинку з «Олександрією» він вкотре довів, що недарма вважається одним із найкращих воротарів чемпіонату і регулярно отримує виклики у збірну України.
Чи не перша атака «ворсклян» виявилася результативною. На 14-й хвилині після навісу Пешича правильну позицію вибрав Рангель і головою відправив м’яч у ворота. 0:1.
«Олександрія» не знітилася, та вже за п’ять хвилин втратила одного з провідних своїх гравців Кирила Ковальця, який після боротьби за верховий м’яч у центрі поля невдало приземлився і отримав дуже важку травму. Поле він залишив на ношах і, мабуть, тепер нескоро зможе повернутися до тренувань. Але й це не зупинило господарів поля, вони стали все активніше «притискати» полтавців до їхніх воріт і на 34-й хвилині гри ледь не «заштовхали» м’яч у сітку після певного сумбуру в карному майданчику «Ворскли». Та забили знову полтавці. На 39-й хвилині «біло-зеленим» вдалася швидка контратака, і Лукас Рангел «запалив» на табло цифри 0:2, ще раз передавши «полум’яний привіт» одному з відомих футбольних агентів, який дивувався, а чому це саме Рангел, а не його підопічний отримав місце в основі «ворсклян».
Надалі розслабитися полтавські вболівальники не встигли. Вже за дві хвилини «Олександрія» ледь не скоротила рахунок. Після розіграшу штрафного м’яч потрапив у стійку воріт, а потім (вже лежачи на газоні) його ногою «виніс» з воротарського майданчика Дмитро Різник. І все ж «Олександрія» забила свій гол. Щоправда, трапилося це у другому таймі, який розпочався з того, що Мірошніченко у першій атаці господарів струсонув поперечину воріт «біло-зелених». Ще за кілька хвилин ледь не відзначився Кожушко, але знову надійно зіграв наш голкіпер. Та гол, як то кажуть, «назрівав». І на 53-й хвилині гри Калюжний таки зробив рахунок 1:2.
Після цього почалися суцільні «нерви». Злива «жовтих» і «червона» картка Кожушку, помічник тренера «Олександрії» Сергій Лактіонов ледь не спровокував на бійку Юрія Максимова, в результаті обидва також отримали «червоні» картки і були вилучені з тренерських лав. До кінця зустрічі обидві команди мали можливість забивати ще. Це був справжній бій, але цифри на табло так і не змінилися. Полтавці перемогли!
Коментуючи гру своєї команди, помічник головного тренера «Ворскли» Сергій Ревут зазначив: «Можливо, «Ворсклі» дещо і пощастило, але щастить тим, хто сильніший».
Кольори команди у звітній грі захищали: Різник, Чеснаков, Яворський, Тамм, Пердута, Скляр (Пешич, 88), Тілль (Амількар, 89), Пуцлін, Кане (Челядін, 78), Степанюк, Рангел.
Результати інших матчів 11-го туру: «Шахтар» – «Зоря» – 6:1, «Маріуполь» – «Металіст 1925» – 1:2, Львів» – «Динамо» – 1:4, «Дніпро-1» – «Колос» – 2:0, «Минай» – «Десна» – 0:0, «Чорноморець» – «Верес» – 0:1. Поєдинок «Інгулець» – «Рух» перенесено.
* * *
«Ворскла» на два очки відірвалася від «Дніпра-1» і закріпилася на третій сходинці турнірної таблиці, на ті ж два залікових пункти відстаючи від «Шахтаря». Саме з «гірниками» полтавці і зустрінуться у наступному поєдинку. Центральний матч 12-го туру відбудеться на стадіоні імені Олексія Бутовського у суботу, 23 жовтня. Початок гри – о 17-й годині.