Щедрий ужинок спортсменів  з Полтавщини

Щедрий ужинок спортсменів з Полтавщини

У Мінську завершилися другі Європейські ігри. Було розіграно 200 комплектів медалей у 23 дисциплінах, за котрі вели боротьбу представники 50 країн. Для України вони стали рекордними. Наші співвітчизники здобули 51 нагороду (16 золотих, 17 срібних, 18 бронзових) і посіли третє місце у загальному медальному заліку, пропустивши вперед лише збірні Росії та країни-господарки змагань – Білорусі.
Для порівняння: чотири роки тому на Європейських іграх-2015 у Баку Україна мала лише 8-ме місце у медальному заліку з 46 нагородами (8 золотих, 14 срібних, 24 бронзові) в активі.

Наші земляки зробили гідний внесок у цей вагомий здобуток. Полтавщину представляли 12 спортсменів у змаганнях з боксу, боротьби (греко-римська та дзюдо), веслування та легкої атлетики. Шестеро з них здобули медалі різного ґатунку, в тому числі 6 золотих та 1 срібну.
У фінальному поєдинку з боксу у ваговій категорії до 75 кілограмів Олександр Хижняк у звичній для себе манері переміг італійця Сальватора Кавалларо. Він просто знищував суперника протягом усіх трьох раундів. Олександр у черговий раз підтвердив своє прізвисько «Полтавський танк».
***
У фінальному поєдинку з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 87 кілограмів Жан Беленюк боровся з азербайджанцем Ісламом Аббасовим і переміг з рахунком 3:1.
***
«Золото» серед боксерів у ваговій категорії до 91 кілограма у мужній боротьбі здобув Віктор Вихрист. Віктор домінував над французом Мурадом Алієвим впродовж усіх трьох раундів. Однак під завершення поєдинку у Віктора сильно відкрилося старе розсічення брови і суддя був змушений зупинити бій. Алієв уже святкував перемогу, але роздільним рішенням судді віддали перевагу нашому землякові, який виявив майстерність, волю і стійкість.
***
Дві золоті медалі у легкій атлетиці (змішана комбінована естафета з переслідування та комбіновані змагання по формату DNA) виборола Ольга Ляхова. Із «золотом» повертається додому і веслувальниця Людмила Кукліновська (байдарки-двійки, 200 метрів). У змаганнях байдарочників (двійки, заїзд 1000 метрів) здобув «срібло» Олег Кухарик.