Щеплення, які треба зробити дитині  перед поїздкою за кордон

Щеплення, які треба зробити дитині перед поїздкою за кордон

За 1–2 місяці до передбачуваної поїздки в країни Африки, Азії, Південної Америки необхідно звернутися в кабінет щеплень тим, хто від’їжджає за кордон, за місцем проживання. Після вакцинації пацієнту видається міжнародне свідоцтво, яке він у разі потреби пред’являє при в’їзді в країну.

Жовта лихоманка

Жовта лихоманка – єдине захворювання, вакцинація від якого обов’язкова для поїздок до деяких країн. Хвороба протікає дуже важко (висока температура, біль у м’язах, ураження нирок і печінки, крововиливи на шкірі). Інфекція поширена в країнах із тропічним кліматом і передається через укус комара. При в’їзді в країни Африки, Південної і Центральної Америки від туриста обов’язково вимагають міжнародне свідоцтво, що йому було зроблено щеплення від жовтої лихоманки, яке робиться дорослим і дітям, починаючи з 9-місячного віку. Імунітет виробляється через 10 днів і зберігається протягом 10 років.

Черевний тиф

Черевний тиф – хвороба, при якій інфекція уражує кишківник і нервову систему людини. Недуга поширена в соціально неблагополучних країнах і передається побутовим шляхом – через брудні руки, погано вимиті фрукти та овочі, заражені воду й молочні продукти. Захворювання протікає важко: з високою температурою, проносами, блюванням, висипаннями на шкірі.
Робити щеплення від черевного тифу потрібно в тому випадку, якщо ви їдете в екзотичну країну (наприклад, Індію, В’єтнам, Єгипет, Індонезію й ін.) і плануєте харчуватися не тільки в готелі або великих ресторанах, а й за межами курортної зони, в сільській місцевості, в маленьких кафе. Вакцина від черевного тифу застосовується з 2 років і починає діяти приблизно через один-два тижні після імунізації. Імунітет зберігається протягом 3 років.

Гепатит А

Хвороба, відома як «жовтяниця», – вірусне захворювання, що уражує печінку. Інфекція дуже поширена в країнах зі спекотним кліматом, особливо в тих, де є проблеми з дотриманням санітарних норм. Існує ймовірність підхопити гепатит А в Єгипті, Туреччині, Індії, В’єтнамі, країнах Південної і Центральної Америки.

Малярія

Це хвороба, яка зустрічається у тропічних країнах. Спосіб поширення – через укуси малярійного комара. Характеризується високою температурою, загальною інтоксикацією, анемією. Малярія поширена в країнах Африки, Південно-Східної Азії (у тому числі в Індії, Таїланді, В’єтнамі). Мандрівникові для того, щоб захистити себе від можливого зараження, необхідно пропити курс протималярійних препаратів. Їх починають вживати за 1–2 тижні до поїздки, продовжують приймати під час усієї подорожі й ще 4–6 тижнів після повернення на Батьківщину. Але препарати ці токсичні й з грудним вигодовуванням несумісні. Під час поїздки не можна забувати й про інші заходи безпеки: захищати себе від укусів комах за допомогою одягу та засобів-репелентів.

Кліщовий енцефаліт

Якщо ви не плануєте відправлятися за екзотикою в інші країни, а хочете відпочити вдома, то й тут може знадобитися вакцинація. Енцефаліт – це захворювання, що уражує нервову систему і яке може закінчитися паралічем. Переносник інфекції – кліщ. Найбільший період активності кліщів – травень-червень, серпень-вересень, на цей час і припадають пікові періоди захворювань.
Вакцинація проводиться дорослим і дітям, починаючи з 12 місяців. Бажано подбати про щеплення завчасно – за 1–1,5 місяця до настання пікового сезону.
Якщо ви проживаєте на неблагополучній з кліщового енцефаліту території, не були щеплені й до вас присмоктався кліщ, слід ввести специфічний імуноглобулін проти цього захворювання. Зробити це потрібно протягом перших 72 годин після присмоктування кліща.

Сказ

Це небезпечне захворювання, яке призводить до важкого ураження нервової системи й смерті людини. Сказ передається людині під час укусів тварин – собак, лисиць, білок, кажанів та ін. Єдиний спосіб врятуватися від розвитку цього вірусу – терміново зробити щеплення від сказу. Людині вводять антирабічну вакцину, й чим раніше це зробити, тим краще.
Важливо! Дитина, яка вирушає з батьками у подорож в екзотичну країну, обов’язково має бути щеплена згідно з Національним календарем вакцинації від дифтерії, правця, кашлюку, кору, краснухи, паротиту, поліомієліту, гепатиту В.

Поділися:

Добавить комментарий