Що робити, якщо укусила змія

Що робити, якщо укусила змія

Цьогоріч в Україні вже зареєстровано понад три десятки звернень за медичною допомогою, пов’язаних з ураженням зміїною отрутою. Серед постраждалих чимало дітей віком до 17 років. Звернення надходили з Полтавської, Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Запорізької та Чернівецької областей. На щастя, летальних випадків зареєстровано не було.

Змії в нашій країні активні з квітня і до жовтня. Цьогорічна холодна весна та військові дії внесли свої корективи. Проте наступила гаряча літня пора, і саме в цей час змії найбільш активні.
Щоб не стати жертвою отруйних змій, варто бути обачними й дотримуватися простих правил.
Обирайте одяг, що захистить від укусів. Це довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити у взуття.
Перевіряйте місце привалу на природі. Перш ніж сісти на траву, камінь, хмиз або колоду – пошарудіть чи постукайте ціпком, палицею тощо, аби налякати змію.
Не торкайтеся руками неперевірених предметів, краще користуватися палицею. Змії часто ховаються у старих пеньках, копицях сіна, під камінням чи поваленими стовбурами дерев. Не робіть різких рухів і не наближайтеся. Якщо побачили поруч змію, краще завмерти й зачекати, поки вона відповзе, або без різких рухів відійти убік. Тим більше не намагайтеся зловити чи вбити змію. Змії не нападають першими, а проявляють агресію лише у разі небезпеки.
Що робити, якщо укусила змія?
Потрібно якнайшвидше потрапити до лікарні та отримати фахову допомогу. Адже укуси небезпечні саме ускладненнями, що можуть після них виникнути.
Якщо транспортування до лікарні займає багато часу, варто надати домедичну допомогу постраждалому: забезпечте спокій та мінімум рухів; давайте багато води; місце укусу обробіть антисептиком; зніміть з ураженої кінцівки одяг, прикраси, взуття; дайте постраждалому 1–2 таблетки ліків від алергії; прикладіть до рани лід, обмотаний тканиною; у разі транспортування зафіксуйте уражену кінцівку; не висмоктуйте отруту – це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів; не накладайте джгут; не припікайте рану; не можна вживати алкоголь.

За матеріалами КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради».

Поділися:

Добавить комментарий