Що робити, якщо втратили  паспорт за кордоном?

Що робити, якщо втратили паспорт за кордоном?

Перебуваючи за кордоном, завжди необхідно ретельно стежити за своїми документами, інакше ви ризикуєте створити собі купу проблем, зокрема із поверненням на Батьківщину. На які тільки хитрощі не йдуть обережні мандрівники, щоб зберегти свій дорогоцінний паспорт, яких тільки секретних місць не вигадують для його зберігання, але, коли випадок бере гору, все виявляється даремним. Та що робити, якщо паспорт ви загубили чи його у вас поцупили? По-перше, варто пам’ятати, що якщо документ зник у аеропорту не варто передчасно панікувати. Дуже часто крадії «підкидають» паспорти постраждалим, тож слід деякий час побути біля того місця, де ви виявили пропажу. В інших випадках, якщо ви обшукали всі кишені й сумки, всі кутки кімнати та готельний бар і висновок невтішний – паспорта немає – озброюйтеся цими порадами…

Зверніться до поліції

Вирушайте до найближчого поліцейського відділку. Там вам розкажуть, як писати заяву про втрату або крадіжку паспорта. До речі, «бувалі» мандрівники радять усе-таки вибрати друге, адже в такому разі процедура дещо спрощується. Якщо ви не володієте мовою країни, до якої прибули, не забудьте заручитися допомогою перекладача, адже його навряд чи нададуть вам у відділку.
Складаючи заяву про крадіжку, необхідно перерахувати всі вкрадені у вас речі, а також докладно змалювати обставини, за яких це сталося. У цьому випадку незайвим буде, якщо у вас знайдеться копія (електронна або паперова) паспорта з усіма проставленими візами. Потім вам вручать замість дорогоцінного документа довідку, завірену печатками, копію заяви або протоколу, які підтверджують факт крадіжки.

Завітайте до консульства чи посольства

Вирушайте до приймальні адміністратора консульства або посольства. Не забудьте захопити вищезазначену довідку з поліції, 2 фотографії 3х4 см, гроші для консульського збору (зазвичай не більше $ 50), а також, дуже бажано, внутрішній паспорт, його нотаріально завірену копію або інший документ, який підтверджує вашу особу.
Якщо ж разом із закордонним паспортом зникли всі ваші документи, вам доведеться знайти кількох людей, готових з упевненістю сказати, що ви – це ви. Знайти таких «свідків» можна серед туристів-слов`ян у готелі або ж у посольстві.
Не варто впадати у відчай, якщо у країні перебування немає ані посольства, ані консульства вашої Батьківщини (таких випадків чимало). Тоді керуватиме операцією з вашого порятунку дипломатичне представництво в одній із сусідніх країн. Повідомте їм про неприємність, яка з вами трапилася, і через деякий час до вас хтось має виїхати.
Дочекайтеся, поки за вашим запитом у консульстві зроблять для вас тимчасове свідоцтво, яке заміняє ваш закордонний паспорт (термін виконання – не більше 30 днів), або навіть новий закордонний паспорт (підходить тільки в тому випадку, якщо ви готові чекати 3 місяці).
Врахуйте, що тимчасове свідоцтво не допоможе вам у реалізації амбітних туристичних планів: воно дозволяє перебувати тільки на території країни, у якій ви знаходитеся, а також повернутися на Батьківщину. Про вимушений транзит через інші країни краще уточнити у працівників консульства. Після повернення додому вам необхідно буде звернутися до організації, яка видала вам загублений паспорт, протягом 3-х днів.
Щоб полегшити собі життя в разі втрати паспорта за кордоном, перед поїздкою подбайте про такі речі:
– дізнайтеся та запишіть адреси, телефони, а також графік роботи посольства чи консульства в країні призначення (або найближчій країні у випадку з екзотичними);
– зберігайте закордонний і внутрішній паспорти (водійські права) окремо один від одного (щоб у випадку втрати одного, залишився хоча б інший);
– заздалегідь зробіть копії основних документів, якщо є змога, то і нотаріально завірте і також зберігайте окремо від оригіналів;
– візьміть із собою кілька фото 3х4 см, щоб потім не шукати фотоательє.

Підготовлено за матеріалами pasport.org.ua.

Добавить комментарий