Що таке апостиль і в яких випадках він потрібен

Що таке апостиль і в яких випадках він потрібен

Апостиль (з фр. apostille) – спеціальний штамп апостиляції, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток. Підтвердження підписів і печаток на офіційних документах апостилем робить ці документи чинними в усіх країнах – учасницях Гаазької конвенції.
Приєднання України до цієї конвенції дозволило спростити процедуру визнання іноземних документів на території держав-учасниць, яких на даний час по всьому світу нараховується більше ста. Відтак лише наявність апостилю, проставленого компетентним органом, підтверджує автентичність інформації, печаток та штампів на документах, які українці мають намір використати за кордоном.

Які саме документи підлягають апостилізації?

Документи, які виходять від органів судової влади України, органів прокуратури України та юстиції; адміністративні документи; документи про освіту та вчені звання; документи, оформлені державними і приватними нотаріусами; офіційні свідоцтва, виконані на документах, підписані особами у їх приватній якості, таких, як офіційні свідоцтва про реєстрацію документа або факту, який існував на певну дату, та офіційних і нотаріальних засвідченнях підписів.
Як розповіла очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), до складу якого увійшли обласні управління юстиції Полтавщини, Сумщини та Чернігівщини, Ірина Свистун, з початку 2020 року органи державної реєстрації актів цивільного стану проставили понад 3,5 тисячі апостилів, зокрема на Полтавщині – 1458.
До речі, 7 березня 2020 року набрав чинності наказ Міністерства юстиції України № 702/5, яким внесено зміни до Порядку проставлення апостилю на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України.
Вказаними змінами нотаріусам надані повноваження з прийняття та видачі документів для проставлення апостилю на офіційних документах, що оформляються нотаріусами України, а також на документах, що видаються органами юстиції та судами.
Раніше послугу з проставлення апостилю на вказаних документах можна було отримати лише через відділи державної реєстрації актів цивільного стану територіальних органів юстиції України. Враховуючи, що значну кількість документів, які подаються для проставлення апостилю, складають саме документи, оформлені нотаріусами, залучення нотаріусів до участі у процедурах проставлення апостилю значно спростить вказану послугу та зробить її більш зручною для громадян за принципом «єдиного циклу та в одному місці».

Поділися:

Добавить комментарий