Щоб дзеркала сяяли

Щоб дзеркала сяяли

У сучасному домашньому інтер’єрі дуже багато дзеркальних поверхонь. Господині знають, що догляд за ними вимагає чимало часу й зусиль. Як же спростити це завдання?

Виробники побутової хімії пропонують величезний асортимент засобів, призначених для очищення дзеркал. Водночас не варто ігнорувати й перевірені часом народні методи.
До бабусиних порад молоді господині прислухаються зазвичай вже після того, як розчаровуються у розрекламованому хімічному засобі. Не впоратися із забрудненнями він може з різних причин: низька якість самого засобу; відсутність етапу попередньої очистки дзеркала; використання непридатної для протирання таких поверхонь тканини; змивання мильною, а не чистою водою.
Щоб зусилля не були витрачені намарно, візьміть для роботи м’яку губку чи ганчірку без ворсу. Налийте на неї кілька крапель засобу для миття посуду чи шампуню. Обробіть дзеркальну поверхню, ретельно відмиваючи кожну ділянку. Виполощіть ганчірку й, використовуючи багато чистої води, змийте з дзеркала залишки бруду й мила. Воду в процесі роботи бажано міняти кілька разів.
Побризкайте дзеркало магазинним засобом для блиску. Візьміть серветку з мікрофібри й круговими рухами витріть дзеркало. Потім почекайте, щоб поверхня висохла. Якщо на ній не з’являються патьоки, залишиться закріпити блискучий ефект. Для цього протріть дзеркало паперовим рушником.
Народні методи очищення дзеркал передбачають використання відповідних властивостей різних харчових продуктів, а також найпростіших лікарських засобів, наявних у кожній домашній аптечці.
Господині старшого покоління знають, що очистити дзеркало після «посиденьок» мух, можна за допомогою розрізаної навпіл цибулини. Спирт навпіл із водою добре справляється зі слідами лаку для волосся.
Горілка, одеколон ефективно усунуть жирні плями. Крейда, розмішана з водою і оцтом до кашоподібної консистенції, прибере плями від води.
Універсальним народним засобом для миття дзеркал вважається зелений чай із сіллю. Кілька столових ложок солі заздалегідь розчиніть у невеликій кількості води, потім додайте півсклянки міцного зеленого напою. Обробіть дзеркало, відтак витріть насухо. Інший варіант – нашатирний спирт. З’єднайте пів столової ложки цього засобу з половиною склянки води. Налийте в ємність із пульверизатором і розбризкайте по поверхні дзеркала. Потріть губкою, а потім серветкою з мікрофібри.
Якщо потрібно очистити старе дзеркало, передусім перевірте його стан зі зворотного боку – амальгаму. Якщо там є цвіль, обробіть проблемні ділянки сумішшю скипидару й розтопленого воску, взятих у пропорції 1 до 3. Дзеркальну поверхню ретельно вимийте мильним розчином за допомогою м’якої губки.
Для посилення очищуючого ефекту після змивання залишків піни нанесіть на дзеркало суміш крейди й нашатирного спирту (1 до 1). Протріть поверхню м’якою ганчіркою. Потім скористайтеся магазинним засобом відповідно до інструкції. Насамкінець натріть дзеркало до блиску зім’ятою газетою чи ганчіркою з мікрофібри.
Пам’ятайте, що чисті сяючі дзеркальні поверхні додають приміщенню світла, кімнати здаються набагато просторішими.

Поділися:

Добавить комментарий