Щоб ялинка  довше красувалася

Щоб ялинка довше красувалася

Більшість українців не уявляють зимових свят без запаху хвої. Тож лісові деревця вже гостюють у наших помешканнях – зелені, пухнасті, оздоблені новорічними іграшками. Найбільше від хвойної красуні в захваті діти, але й дорослим хочеться, щоб вона милувала погляд якомога довше.
Дуже прикро, якщо вже через кілька днів ялинка починає жовкнути та втрачати голки. Щоб цього не сталося, за нею слід правильно доглядати.

Зрозуміло, що зрубане дерево не може тривалий час виглядати свіжим і здоровим. Але йому можна допомогти. Легше впоратися із завданням, якщо ваша лісова гостя – сосна. Завдяки природним властивостям вона добре опирається засусі й здатна витримати в теплому житловому приміщенні без води два тижні. Ялина набагато вразливіша й засихає дуже швидко.
Найгірший варіант, якщо стовбур вашого святкового деревця зафіксований у хрестовині. У такому разі повноцінно «напоїти» його неможливо. Єдиний вихід – періодично обмотувати нижню частину стовбура вологою ганчіркою.
Набагато краще деревце почувається у спеціальній конструкції для кріплення з посудиною для води. У воду можна додати гліцерин (1 чайна ложка на 1 літр води) чи аспірин (5 таблеток на 3 літри води) – ці засоби посприяють збереженню дерева свіжим. Утім більшість експертів стверджують, що будь-які добавки необов’язкові. Головне – не забувайте щодня підливати нову порцію чистої відстояної, але не фільтрованої води. Зріз стовбура постійно повинен бути у воді.
Якщо ваше новорічне деревце встановлене у відро з піском, маєте шанси надалі висадити його надворі. Щодня поливайте (пісок має бути постійно вологим) і, якщо помітите, що деревце починає випускати нові зелені пагони, будьте певні: в товщі піску вже з’являються корінці.
Ще одним досить важливим чинником є місце, де встановлене живе дерево. У жодному разі поряд не повинно бути приладів опалення. Також не варто ставити ялинку біля телевізора. Інакше вона дуже швидко обсиплеться.
Раз на день хвойне дерево потрібно обприскувати теплою водою з пульверизатора. Зрозуміло, що від використання електричних гірлянд при такому догляді доведеться відмовитися. Але це того варте. Зелене пухнасте деревце чудово виглядатиме й за найскромнішого оздоблення.

Поділися:

Добавить комментарий