Інформаційний кур’єр

Щоб розвантажити лікарні Полтави, хворих із непідтвердженим діагнозом COVID-19 направлятимуть до Полтавської ЦРЛ

На нараді у голови облдержадміністрації обговорили питання розповсюдження гострого респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусною інфекцією COVID-19. Очільник області Олег Синєгубов повідомив, що в регіоні й надалі щодоби продовжують фіксувати велику кількість хворих.
«Минулого тижня ми провели відповідні наради ТЕБ і НС і визначили обмежувальні заходи на тиждень для Полтави та районів. За нашими підрахунками, Кременчук фактично наблизився до «червоної зони», тому там теж треба коригувати карантинні заходи», – зазначив Олег Синєгубов.
Заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Куделич розповів, що в області збільшується кількість тестувань. Зокрема минулого тижня близько 2000 аналізів були направлені до київської приватної лабораторії, з якою уклали угоду.
На Полтавщині відпрацьована мережа з 26 лікарняних закладів, які надають медичну допомогу хворим та підозрілим на COVID-2019 із загальною кількістю ліжок 1375 (І хвиля – 19 закладів, 1183 ліжок; ІІ хвиля – 7 закладів, 192 ліжка).
«Нині активно працюємо над маршрутами пацієнтів, щоб розвантажити лікарні Полтави. Прийнято рішення, що хворих із непідтвердженим діагнозом направляти на лікування у Полтавську центральну районну лікарню», – повідомив Ігор Куделич.
Для надання підтримуючої кисневої терапії в області 733 ліжка забезпечені централізованою подачею кисню.
«Щодня моніторимо ситуацію з киснем у лікувальних закладах Полтавської області щодо освоєння субвенції, яка надійшла минулого тижня. Поки що ситуація в області з госпіталізацією стабільна, але якщо кількість хворих постійно збільшуватиметься, все більше ліжок будуть заповнені. Тому заплановане розгортання додаткових ліжок із кисневою підтримкою до 80 відсотків від загального ліжкового фонду визначених закладів», – зазначив Олег Синєгубов.
Заклади, які були визначені для лікування хворих на COVID-2019, 100% забезпечені засобами індивідуального захисту (ЗІЗ), з резервом роботи до 2 місяців. По Україні забезпеченість ЗІЗ станом на 30 жовтня становила 66,52% (Полтавська область – 81,3%).

Прес-служба Полтавської ОДА.

Поділися:

Добавить комментарий