Щоб вікна блищали

Щоб вікна блищали

Навесні, коли вже надовго можна залишати вікна відчиненими, коли сонечко дарує відчутне тепло й природа вбирається у нові соковиті шати, господині доскіпливіше ставляться до прибирання у помешканні. І найперше – ретельно миють забруднені протягом тривалого холодного сезону вікна.
Крізь чисте, ідеально прозоре скло в кімнату проникає більше світла та й загалом світ здається привабливішим – відповідно настрій значно поліпшується.
Щоправда, сама процедура миття вікон вимагає і часу, і фізичних сил, і акуратності. Як же провести її з мінімальними затратами й отримати відмінний результат?

Знаряддя для праці. Нині у магазинах можна придбати спеціальний інвентар для миття вікон: тримачі з губками, мікрофібру, магнітні щітки, скребки. Утім купувати весь цей арсенал не обов’язково. Він незамінний для бригад, які займаються роботами з прибирання професійно, а для звичайної господині вистачить м’якої губки, бавовняних ганчірок, паперових рушників і газет. Авжеж, знадобляться ємність із мильним розчином та відро з чистою водою.
Зрозуміло, що перед початком роботи з вікна бажано зняти штори, з підвіконня – квіткові горщики. Найперше потрібно помити раму. Профілі REHAU з пластику добре очищаються м’якою ганчіркою, змоченою в розчині води із засобом для миття посуду. Склопакет слід мити зверху вниз мильним розчином, а потім змивати патьоки чистою водою. Вологу найзручніше видаляти м’яким клаптиком мікрофібри. Надати склу блиску можна, натерши його паперовими рушниками та газетами.
Під час миття вікон не забудьте почистити також гумові ущільнювачі, стулки, металеві елементи конструкцій. Особливу увагу приділіть дренажним отворам. Пам’ятайте, що правильне, тобто дбайливе й делікатне, миття вікон продовжує термін їхньої служби.
Засоби для миття. Слід розуміти, що розрекламовані миючі засоби анітрохи не ефективніші за воду з додаванням оцту чи нашатирного спирту. Інша справа, що зручніше користуватися саме магазинними рідинами для миття скла. По-перше, з ними видалити бруд вдасться швидко й без особливих зусиль, по-друге, вони не залишають розводів, з якими вікна виглядають дуже неохайними.
Вибираючи засіб у торговельній мережі, уважно почитайте інформацію про його склад. Цілком підійде побутова хімія з аміаком чи зі спиртом. Якщо рідина містить лимонну кислоту, склу гарантовано сліпучий блиск.
Можна купити засіб у вигляді спрею. Інший варіант – концентрована рідина, яку потрібно змішати з водою відповідно до інструкції і залити в пульверизатор.
Якщо маєте до побутової хімії упереджене ставлення чи в будинку проживають алергіки, мийте вікна за допомогою засобів, які перевірило вже багато поколінь господинь. Наприклад, розчином води з оцтом (у рівних частинах). Добре зарекомендував себе також розчин на основі води й нашатирного спирту (на 1 літр води – 30 крапель нашатирю).
Візьміть до уваги, що для миття профілю REHAU і підвіконня бажано використовувати мильний розчин чи магазинні засоби, які видаляють плями жиру й злегка вибілюють поверхню. Жовті плями на підвіконні допоможе видалити перекис водню чи господарське мило, яким слід намилити ганчірку.
Пил на внутрішніх петлях, так само, як і на заглушках, краще витерти сухою ганчіркою. Гумовий ущільнювач слід помити мокрою губкою і добре просушити. Щілину під рамою вдасться почистити ватними паличками. Дренажні отвори й зливний канал важливо очистити перед миттям скла.
Догляд за фурнітурою. Фахівці наголошують, що рух віконних стулок залежить від стану фурнітури. Механізми будуть добре функціонувати, якщо двічі на рік, після очищення, змащувати їх мінеральним чи силіконовим мастилом. Власне, в господарських магазинах завжди порекомендують спеціальні засоби для ПВХ-профілю, ущільнювачів, фурнітури. Після нанесення засобу на петлі, механізми кріплень необхідно кілька разів відкрити-закрити стулки, щоб мастило проникло в усі деталі.
Вберегти ущільнювач від пересихання і такого його прикрого наслідку, як завчасне розтріскування, можна за допомогою змащування гліцерином.
Дотримання усіх перерахованих вище рекомендацій продовжить працездатність механізмів віконної конструкції і збереже вікно в хорошому стані.

Поділися:

Добавить комментарий