Щоб взуття не ковзало

Щоб взуття не ковзало

Ожеледиця може стати причиною не тільки запізнень на роботу, а й травм, адже взимку ризик падінь і отримання забоїв, розтягнення зв’язок та переломів значно зростає. Вберегтися від неприємностей допоможе зручне й стійке до ковзання взуття на рифленій підошві.
На жаль, далеко не всі виробники чобіт турбуються про здоров’я та безпеку своїх покупців, і якість підошви на зимовому взутті залишає бажати кращого. Іноді воно настільки слизьке, що носити його під час ожеледиці просто нереально. У таких випадках можуть допомогти давно перевірені народні способи «приборкання» «неслухняних» чобіт.

Зрозуміло, що найкраще проблемам зі слизьким взуттям здатні зарадити професіонали, у даній ситуації це – майстри-чоботарі. Вони прикріплять на підошви спеціальні профілактичні наклейки, виготовлені з каучуку чи поліуретану. Однак ця послуга влетить вам у копієчку.
Найпростіший спосіб зробити підошву взуття неслизькою у домашніх умовах полягає у тому, щоб наклеїти на неї по два клаптики лейкопластиру з грубою тканинною основою: один клаптик – у ділянці носка, другий – на каблук. Як правило, лейкопластир здатний зробити підошву неслизькою максимум на три дні, зате його легко наклеїти знову.
Ефективним вважається спосіб з використанням клею «Момент» і піску. Для початку потрібно ретельно вимити підошву й знежирити ацетоном. Потім нанести на неї клей у вигляді сіточки й, не чекаючи висихання, присипати її зверху піском. Щоб пісок надійно приклеївся, дайте взуттю добре висохнути протягом декількох годин. Підошва таким чином стане менш слизькою на 3–4 тижні.
У нагоді для цієї справи є і наждачний папір. Варіантів його використання кілька: можна протирати слизьку поверхню підошви крупнозернистою «наждачкою», а можна нарізати її на шматки й наклеїти на підошву за допомогою клею «Момент». Варто врахувати, що такий варіант теж недовговічний (1–2 тижні), а також те, що наждачний папір може подряпати паркет.
Цікавий протисковзкий спосіб – натерти підошву сирою картоплею. Він користується популярністю як вельми дієвий. Правда, робити це необхідно перед кожним виходом на вулицю.
Якщо підошва вашого взуття абсолютно гладка, можна спробувати створити візерунок самостійно. Це добре виходить за допомогою звичайного цвяха. Інший варіант – потерти підошву об дрібну тертку.
Власникам взуття з рельєфною підошвою слід пам’ятати, що вона потребує ретельного миття, щоб частки бруду, які налипають під час ходіння, не порушували рельєф і не заважали йому виконувати свою функцію.
Для тих, хто не бажає витрачати час на застосування перерахованих вище способів перетворення слизької підошви на стійку, є пропозиції у магазинах. Це різні спеціальні накладки на взуття. Це – шипована пориста гума, забезпечена зручною конструкцією для кріплення. Такі пристосування легко знімаються і надіваються.

Поділися:

Добавить комментарий