Щоденник ХХІІІ зимової Олімпіади

Щоденник ХХІІІ зимової Олімпіади

Друга Олімпіада з третьої спроби
Південна Корея вдруге в історії приймає головне спортивне змагання людства – у 1988 році в Сеулі відбулися ХХІV літні Олімпійські ігри. Таким чином Південна Корея стала восьмою в світі країною, яка отримала право провести обидві Олімпіади – зимову і літню. До речі, зимові Олімпійські ігри Пхьончхан отримав лише з третьої спроби. Це маловідоме місто вирвало перемогу у таких європейських міст, як Мюнхен в Німеччині й Аннесі у Франції.
Рекордна кількість країн-учасниць
Представники 92 країн світу змагатимуться за медалі ХХІІІ зимової Олімпіади-2018 у Пхьончхані. Це на чотири більше, ніж на минулих Іграх-2014 у Сочі. Для шести країн це дебют на головних зимових змаганнях планети – йдеться про Еквадор, Еритрею, Косово, Малайзію, Нігерію й Сингапур.
Талісмани Ігор-2018
Це тигреня Сухоран і ведмежа Пандабі (в Паралімпіаді). Сухоран – захисник усіх спортсменів і уболівальників. Пандабі є символом волі.
Білий тигр з корейської міфології символізує довіру, силу і захист. «Sooho» – захист, «Rang» – частина слова «ho-rang-i», «тигр». На першій в Кореї Олімпіаді, в літньому Сеулі-1988, талісманом теж був тигр, але амурський (Ходорі).
Чотири нові дисципліни
В олімпійську програму додані біг-ейр в сноуборді, мас-старт в ковзанярському спорті, дабл-мікст в керлінгу та командні змагання в гірськолижному спорті. Виключений паралельний слалом в сноуборді.
Найхолодніші Ігри в історії
За прогнозами синоптиків, Олімпіада-2018 в Південній Кореї може стати найхолоднішою в історії, побивши рекорд Ігор-1994 норвезького Ліллехамера, коли стовпчик термометра опускався до –11 за Цельсієм.
На екстремальні холоди вже скаржаться атлети. Лижники нарікають, що через налипання замерзлих кристалів снігу доводиться змінювати лижі після кожного спуску.
85 роботів серед персоналу
Олімпіада для Південної Кореї – це також нагода похвалитися останніми технологічними досягненнями. Під час естафети Олімпійського вогню робот-гуманоїд проніс його на відстань 150 метрів. Діставшись з вогнем до стіни, робот просвердлив у ній дірку і передав факел своєму творцеві.
85 роботів допомагатимуть атлетам і відвідувачам під час Олімпіади – одні зустрічали учасників Ігор в холі аеропорту Пхьончхана, інші надають інформацію різними мовами.
Також роботів залучили до прибирання, доставки їжі й напоїв. Розважати гостей танцями та співами, а також фотографуватися на пам’ять буде робот – копія талісмана Олімпіади.
80 кілометрів до Північної Кореї
Ігри-2018 проходять у єдиній у світі провінції, яка знаходиться відразу в двох державах і через яку проходить держкордон. Пхьончхан знаходиться в провінції Канвон, яка є як в Південній, так і в Північній Кореї. Після закінчення Корейської війни в 1953 році провінція виявилася розділеною.
Висувалися пропозиції з метою зміцнення миру «поділитися» частиною змагань Ігор-2018 з Північною Кореєю. Як теоретично можливе для цього місце називався гірськолижний курорт Масик, який недавно побудований в КНДР і також знаходиться в провінції Канвон. Однак в підсумку від цієї ідеї відмовилися.
«Скромна» Олімпіада
За словами південнокорейських офіційних осіб, Ігри-2018 обійдуться країні в 7 мільярдів доларів. Такі скромні витрати пояснюються тим, що велика частина об’єктів була зведена раніше, коли Пхьончхан претендував на Олімпіади 2010 і 2014 років.
Згідно з прогнозом Дослідницького інституту Республіки Корея Олімпійські ігри 2018 року принесуть країні прибуток в розмірі 61 млрд доларів США. Ця сума буде додаватися до національного валового внутрішнього продукту протягом наступних років. Експерти прогнозують, що десятки мільярдів принесуть також додаткові доходи від туризму в наступні 10 років, коли іноземці забажають розширити свої знання про Корею.
Прибуток, який отримає Корея від Олімпіади 2018 року, в п’ять разів перевищить прибуток від Олімпіади в Сеулі, що проводилася в 1988 році.
30 тисяч персон нон ґрата
На час Олімпіади-2018 південнокорейська поліція перебуває у стані підвищеної готовності – близько 13 тисяч правоохоронців слідкують за порядком. 30 тисячам людей, яких вважають загрозою для безпеки Ігор-2018, заборонили в’їзд до країни на час проведення Олімпіади.

За матеріалами
інтернет-ресурсів підготував Анатолій ВАСЕВИЧ.

Добавить комментарий