«Щодня наш екіпаж засіває понад сто гектарів»

«Щодня наш екіпаж засіває понад сто гектарів»

Товариства АПХ «Астарта-Київ» розпочали посівну кампанію 2021 року

Вівторок, 6 квітня, став пам’ятним днем для сільгосппідприємств агропромхолдингу «Астарта-Київ» – ТОВ «Астарта Прихоролля» і СТОВ «Мусіївське». Саме того дня вони одночасно розпочали посівну кампанію нинішнього року сівбою насіння провідної культури «Астарти» – цукрового буряка. Так, по три екіпажі механізаторів із посівними агрегатами вийшли на розлогі поля кожного ТОВ, які знаходяться у межах колишніх Вишневої і Вишняківської сільрад Хорольської територіальної громади.

В «Астарті» цукровий буряк, виробництво високоякісного цукру, залишається пріоритетним виробничим напрямком сектору рослинництва. Водночас, долучаючись до забезпечення продуктової безпеки країни, значну увагу «Астарта» приділяє і вирощуванню першочергових зернових культур – озимої пшениці, сої без ГМО, кукурудзи та соняшнику.
На полях агроформувань, які входять до складу «Астарти», буде посіяно 33,5 тис. га цукрових буряків; кукурудзи – 59,9 тис. га; сої – 31,2 тис. га; пшениці – 46,5 тис. га; соняшнику – 28,1 тис. га і озимого ріпака – 7,2 тис. га.
Механізатори починають роботу рано-вранці, коли весняне сонечко тільки виглядає із-за обрію. А того дня разом із водієм Василем Бабенком ледь по сьомій годині ранку під’їжджаємо до тракторної бригади, що у селі Вишневе. Була думка поспілкуватися з механізаторами перед виїздом у поле. Але ж де там. Все. Бригада пуста. Хлопці вже на полі, сіють!
Із початку березня, як тільки видавалася можливість вийти у поле, широкими просторами польових масивів уже працювала техніка ТОВ «Астарта Прихоролля» і СТОВ «Мусіївське» на територіях господарювання у Хорольській, Лубенській і Миргородській територіальних громадах.
Першими вийшли для забезпечення украй важливих робіт для збереження вологи колективи механізаторів із кращими зразками землеобробного причіпного обладнання. Приємно відзначити, що у ТОВ «Астарта Прихоролля» працює чимало родинних екіпажів. У виробничому підрозділі «Зоря»: Павлюки – батько Віктор Анатолійович і син Євген, «імені Ватутіна» – брати Кіріни – Анатолій і Сергій, брати Ляшенки – Ярослав і Олександр. Перший час вони забезпечували роботи із закриття вологи, потім – на передпосівній підготовці грунту…
Тільки погода і стан грунту дали «добро» на Миргородщині, на території Петрівцівської і Гаркушинської сільських рад, механізатори приступили до підживлення та проведення культивації зелених масивів озимої пшениці. Олег Дубина, агроном підрозділу «імені Іваненка», де розміщується значний масив озимих у майже чотири тисячі гектарів, розповів: «Пшениця добре перезимувала. Має належну густину сходів. Після першого тепла показує позитивне відновлення. Вчасно виконали всі необхідні роботи для підтримки рослин, забезпечення їх подальшого росту».
Цьогоріч основні польові масиви цукрових буряків будуть зосереджені у ТОВ «Астарта Прихоролля» на полях виробничого підрозділу «імені Ватутіна» та його відділку у селі Кривці. Тут заплановано відвести під цукристі понад три тисячі двісті гектарів ріллі. У виробничому підрозділі «Зоря» – близько семисот. Загалом у ТОВ – це майже чотири тисячі гектарів. По СТОВ «Мусіївське» – понад дві тисячі гектарів посівних площ на території Вишняківського відділку (територія Вишняківської громади).
Відтак, 6 квітня на території сіл Вишневе, Єньки і Гирине перше насіння цукрових буряків поклали в землю екіпажі механізаторів ТОВ «Астарта Прихоролля» Руслан Поломарь і Сергій Рожковський (ВП «імені Іваненка»), Віталій Нелін і Валерій Нестеренко (ВП «Перше Травня»), брати Кіріни – Анатолій і Сергій (ВП «імені Ватутіна»), Сергій Назарець і Віктор Грищенко (ВП «Зоря»).
Того ж дня розпочали посівну кампанію механізатори СТОВ «Мусіївське» на полях поблизу сіл Вишняки і Демина Балка. Сівбу проводили досвідчені екіпажі: Олег Парнюк, Андрій Миценко, Максим Гаврусь, Володимир Крутько, Роман Чернишев, Валентин Цилюрик, Віталій Гавриленко, Микола Козін, Володимир Бурхай. Зважаючи на досить значну кількість посівних площ під цукровий буряк, екіпаж у складі Ігоря Кудрі, Юрія Рибаса, Віктора Дубляниці прийшов на допомогу «Астарті Прихоролля», проводячи висів насіння буряку на території відділку ВП «імені Ватутіна», що у селі Кривці.
– Працюємо, закладаючи у ці погожі весняні дні потужний масив добра і благополуччя для кожного працівника і жителя громад території діяльності, – розповідає на полі механізатор ВП «Перше Травня» Віталій Нелін. – Щодня наш екіпаж за повну зміну засіває понад сто гектарів.
І це тільки початок, адже, щойно грунт прогріється до восьми-десяти градусів на глибину посіву, посівна продовжиться висівом кукурудзи та сої. Уже розпочали сівбу соняшнику.
* * *
Користуючись доброю нагодою, напередодні Великодня колективи ТОВ «Астарта Прихоролля» і СТОВ «Мусіївське» адресують найкращі вітання та побажання усім трудівникам ланів «Астарти», всім працівникам полів, хто поряд з ними наполегливо трудиться для створення благополуччя, інвестує кошти у розвиток та розбудову наших громад сіл Полтавського краю.

Сергій МІСЮРЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий