Щодо граничних строків подання податкової декларації про майновий стан і доходи

Щодо граничних строків подання податкової декларації про майновий стан і доходи

З 01 січня 2024 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2023 році.
Податковим кодексом України (далі – Кодекс) передбачені вимоги щодо граничних строків подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) до контролюючого органу, а саме:

Граничні терміни подання   податкової деклараціїКатегорія платників податку
до 01 травня року, наступного за звітнимгромадяни
до 01 травня року, наступного за звітнимфізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)
до 01 травня року, наступного за звітнимфізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність
протягом 20 календарних днів місяця, наступного за календарним місяцем, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішеннямфізичні особи – підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)               у разі припинення підприємницької діяльності
не пізніше 60 календарних днів, що передують виїздурезиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання
до 31 грудня (включно) року, наступного за звітнимфізичні особи, у яких є право на податкову знижку

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ст. 49 Кодексу).
Зверніть увагу! За умови, якщо у платника податку відсутні підтверджуючі документи щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел і суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлені згідно зі ст. 13 Кодексу, то відповідно до п. п. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Кодексу такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним.

Поділися:

Добавить комментарий