Східна загадка краси, або Квіти  в техніці «канзаші»

Східна загадка краси, або Квіти в техніці «канзаші»

Рукодільниці, які захоплюються створенням прикрас для волосся зі стрічок у техніці «канзаші», певно ж, знають, що це мистецтво народилося багато століть тому в Японії. Саме японські красуні вигадали прикрашати свої високі зачіски незвичайними заколками у вигляді квітів, метеликів, пташок, зірочок.
Традиції «канзаші» й досі популярні в цій східній країні – шпильки для волосся майстерно оздоблюють стрічками, камінчиками, коралами, ланцюжками… А от за межами Японії прижився лише стрічковий варіант захопливого рукоділля. Українські умілиці також залюбки прикрашають заколки, резинки, обідки для волосся декоративними квітами з атласних стрічок.

Майстрині створюють зі стрічок найрізноманітніші декоративні квіти – від простеньких ромашок до пишних троянд. Для кожного виду квітів пелюстки виготовляються за певним принципом. Найчастіше вони мають довгасту чи округлу форму.
Атласну стрічку для роботи беруть, як правило, однотонну. Рідше – різнокольорову чи декоровану орнаментом. Попитом у рукодільниць користуються стрічки з малюнком «горошки».
Сьогодні атласна стрічка стала основним матеріалом для виготовлення квітів у техніці «канзаші», зокрема й тому, що у магазинах для рукодільниць вона представлена у широкому асортименті й недорого коштує. Дехто все ж віддає перевагу репсовій стрічці. Її виготовляють на основі поліестеру чи бавовни, з переплетенням ниток таким чином, що вони утворюють поперечні рубчики. Репсова стрічка буває глянцевою і матовою, одноколірною і з малюнком.
Іноді поціновувачки «канзаші» зупиняють свій вибір на органзі, шовку, парчі, люрексовій тканині, мереживі. Але в більшості випадків ці матеріали застосовуються для виготовлення декоративних квітів як доповнення.
Для формування серединок квітів використовують ґудзики, намистини, бісер. Вибір залежить від призначення шпильки, колірної гами й розміру квітки. Для дитячих виробів підійдуть серединки зі смішними мультяшними мордочками, комахами, грибочками і т. д.
Красиві серединки не тільки надають виробам завершеного вигляду, акцентують на особистості власниці прикраси – чи це маленька дівчинка, чи юна романтична красуня, а й допомагають замаскувати ті чи інші огріхи на заготовці квітки.
Для виготовлення прикрас у техніці «канзаші» необхідно запастись інструментами. Передусім це ножиці, олівець і лінійка: стрічку потрібно відміряти та відрізати. Для збирання пелюсток у квітку знадобиться довга тонка голка з міцною ниткою. Візьміть також запальничку, бо на зрізі будь-якої тканини (й особливо атласу) завжди витріпуються нитки, тож краї потрібно непомітно «запаяти» полум’ям. Замість запальнички можна скористатися свічкою.
За допомогою пінцета набагато простіше згортати клаптики стрічок у вигляді пелюсток. Пінцет – незамінний інструмент під час роботи з крихітними, а також складними за конструкцією пелюстками. Кріпити готові квіти до заколок краще клейовим пістолетом. Утім впорається із цим завданням і звичайний клей «Момент». Він міцно фіксує деталі на основі й завдяки своїй прозорості не залишає жодних помітних слідів.
Для роботи в техніці «канзаші» купують атласні стрічки різної ширини. Найчастіше рукодільниці віддають перевагу стрічкам шириною 2,5 сантиметра та 5 сантиметрів.
Тим, хто ще тільки освоює цей вид рукоділля, радять спочатку навчитися виготовляти пелюстки довгастої форми, зі звуженими кінцями. Передусім треба порізати стрічку на однакові квадратики й обробити різані краї полум’ям. Потім кожен квадратний клаптик згинають по діагоналі. Виходить трикутна заготовка, яку ще раз згинають по висоті й отримують маленький трикутник товщиною у чотири шари стрічки. Після цього залишається тільки зімкнути два гострих краї заготовки і скріпити за допомогою клею чи оплавити полум’ям та здавити, щоб надійно зафіксувати. Одна довгаста пелюстка з маленьким каплеподібним отвором всередині готова. Можна братися за виготовлення наступної, точнісінько такої ж, деталі.
Якщо є бажання створити за цим принципом більш складну квітку, використайте для кожної пелюстки не один квадратний клаптик стрічки, а два чи навіть три. При цьому кожен клаптик повинен бути різного кольору. Ще цікавіше, якщо, окрім атласної стрічки, застосувати парчу чи мереживо.
Із кожного з трьох клаптиків окремо сформуйте великий, а потім маленький трикутник. Далі складіть маленькі трикутники один на один, зімкніть усі кінці разом, за потреби підрівняйте їх ножицями і склейте. Вийде тришарова різнокольорова пелюстка.
Для невеликої квітки буде достатньо п’яти пелюсток. Для крупної прикраси знадобиться більше. Відповідно масивнішу доведеться підбирати й серединку для квітки.
Трохи складнішими за виконанням є округлі пелюстки для квітів у техніці «канзаші». Але, якщо є бажання, з усім вдасться впоратися. Допоможуть і відеоуроки, яких у мережі Інтернет вдосталь.
Прикрасити квітами зі стрічок можна не тільки заколки та обручі, а й жіночі сумочки, скриньки, косметички, ремінці, гаманці, а також головні убори та навіть взуття. Творіть, моделюйте і будьте яскравими й неповторними.

Добавить комментарий