Шишкоглід має перспективу на Полтавщині

Шишкоглід має перспективу на Полтавщині

Цього року наш земляк, науковець і садівник Володимир Меженський, сподівається вперше отримати плоди рідкісного шишкоглоду, або глоду сивіючого. Це один з двох відомих у світі гібридів мушмули з глодом.
«Особливістю гібриду є найпізніше квітування
з-поміж усіх видів глоду. Отримав я його дев’ять років тому й увесь час боявся, що можу втратити через недостатню зимостійкість. Завдяки дублюванню на деревах різних видів глоду та теплим зимам йому вдалося адаптуватися до наших умов і рясно заквітувати. У цьому році очікую вперше побачити його плоди», – розповів Володимир Меженський.
Ця рідкісна рослина налічує в природному ареалі усього 25 кущів, що трапляються в Арканзасі (США), пише науковець.
«Джейн Стерн виявила її зовсім недавно, у 1969 р. На честь цієї екологині рослину назвали мушмулою Стерн, а по-науковому – мушмулою сивіючою (Mespilus canescens). Це відкриття стало науковою сенсацією, бо до того вважалося, що мушмула є монотиповим родом, що складається лише з одного виду – мушмули німецької», – пише Володимир Меженський.
Пізніше з’ясувалося, що знайдена рослина є природним гібридом звичайної мушмули, завезеної до Америки європейськими поселенцями, яка схрестилася з місцевими видами глоду.
У той час як глід вирощують в Україні досить давно, мушмула залишається малопоширеною екзотичною культурою. Дерево в наших умовах сягає до 5 метрів заввишки. Плоди зазвичай зібрані в грона, ціняться за вишуканий смак та високий вміст вітаміну А. М’якуш соковитий, з кислинкою, з нотками груші, є невелика терпкість та насіння. Найчастіше рослина використовується для озеленення садків та території навколо будинків. – (Прим. редактора).
Фейсбук-спільнота «Нішеві плодові культури».

Поділися:

Добавить комментарий