ШІСТЬ МЕДАЛЕЙ НА ТРЬОХ

Призери змагань Данило й Давид Стеценки та Оля Скрильник із тренером Дмитром Тараненком.

ШІСТЬ МЕДАЛЕЙ НА ТРЬОХ

Варто було мені побачити банер Кубка Одеської області з годзю-рю-карате, як відразу стало цікаво: «А чи кобелячани там були?». Кобеляцькі атлети – це, звісно, вихованці Dzansin BUDO Center, з якими працює тренер Дмитро Тараненко.
Теоретично представники Кобеляк й не повинні були брати участь у таких змаганнях, адже це все ж Кубок Одещини, але де-факто юні каратисти не втратили можливості перевірити свою фізичну підготовку перед змаганнями вищого рівня – за Кубок України.

Традиційно на змагання поїхав Данило Стеценко, ім’я якого вже добре відоме серед каратистів, а також двоє дебютантів – його брат Давид Стеценко та Ольга Скрильник. Підтримували спортсменів їхній тренер та батьки, які взяли на себе фінансові витрати. Своїх дітей супроводжували мами юних кобелячан Ірина Стеценко й Катерина Скрильник.
Ірині до хвилювань не звикати – Данило уже здобував чемпіонство, вигравав призи змагань різного рівня, але й травми має. А цього разу хвилювань ще додалося – спортивну кар’єру вирішив розпочати й менший син. Дебют приніс юному каратисту дві нагороди – «срібло» й «бронзу». «Давид виступав у категорії найменших – п’ять-шість років – і справді був найменшим, адже йому тільки-тільки виповнилось п’ять рочків. Жорсткої боротьби серед малюків не було, а поразку син сприйняв достойно. Навіть судді звернули увагу на його посмішку, хоч і програв супернику», – зазначила Ірина Стеценко.
Аналогічний результат – друге і третє місця – й у старшого брата, хоча початок був дуже перспективним. Незважаючи на високий рівень підготовки суперників (за результатами виступів формувалася команда Одеської області для участі в Кубку України), Данилко Стеценко успішно протистояв супротивникам, але в якусь хвилину щось пішло не так, і спортсмен отримав травму. Лікар заборонив продовжувати бій на татамі, що дуже засмутило Даню. А в лікарню він поїхав лише після виступів брата, адже не міг залишити його без підтримки. Ось такий тандем склався: менший прийшов у Dzansin BUDO Center, наслідуючи приклад старшого брата, який став і наставником, і вболівальником.
Оля Скрильник теж прийшла в карате, наслідуючи приклад брата, який першим став відвідувати Dzansin BUDO Center. «Але в нього не склалось, – розповіла Оля, – захопився футболом. Мені ж подобається. Їздила на змагання в Черкаси. Зараз готуюсь до участі в Кубку України, а в Одесу поїхала, щоб визначити свої слабкі місця, помилки й виправити їх на тренуваннях. Часу залишається мало, але, сподіваюсь, мій тренер Дмитро Тараненко допоможе».
Оля Скрильник теж двічі піднімалася на п’єдестал для нагородження – вона завоювала дві «бронзи». «Результатом задоволена, та не зовсім. Могла виступити краще, але завадило хвилювання. На жаль, ще не вмію контролювати емоції», – зізналась спортсменка.
P.S. На змаганнях за Кубок України, які відбулися одразу після Кубка Одеської області (22–23 жовтня), Ольга Скрильник стала бронзовою призеркою. Загалом же кобелячани вибороли 8 медалей.

Наталя ПОЛТАВЕЦЬ
Журналіст

Добавить комментарий