Шкільний базар-2018: ціни, особливості, тенденції

Шкільний базар-2018: ціни, особливості, тенденції

Останніми липневими вихідними, в своє професійне свято працівників торгівлі, полтавські підприємці, які займаються продажем одягу й приладдя для учнів і студентів, розпочали роботу традиційних шкільних базарів.

Зокрема на майданчику біля ЦУМу шкільний одяг продаватимуть до 1 вересня, канцтовари – до 16 вересня.
На відрізку вулиці Соборності між торговим домом “ЦУМ” і театром імені Гоголя розташувалися намети міського шкільного ярмарку. Торгують тут лише кілька днів. Покупців у будній день небагато.
– Люди ще не знають, що ми відкрилися. Напишіть, нехай усі знають – вже продаємо весь шкільний крам в одному місці, чекаємо і запрошуємо, – кажуть продавці.
Тож що пропонується, почім, якої якості і від якого виробника?
– Ціни намагаємося утримувати на рівні минулого року, але товари трохи подорожчали, зважаючи на індекс інфляції і курс долара. Вітчизняні виробники підвищили ціни з початку року через зростання мінімальної заробітної плати. Загалом подорожчали товари при оптовій закупці. Ми стараємося брати якісну сировину, одяг із хороших тканин. Виробники з України – Хмельницький, Харків, Одеса. Деякі ціну порівняно з минулим роком майже не підвищили. З імпорту у нас є речі виробництва Польщі, Туреччини, Китаю, – розповідає підприємець, продавець шкільного базару Маргарита, яка пропонує одяг для дівчаток.
До ятки підходять покупці – мама Людмила з четвертокласницею Ланою.
– Ми любимо красиві якісні речі і хочемо, щоб донька носила в школі гарний зручний одяг, – каже жінка. – Одну сукню для школи ми вже купили, у дівчат зараз модні сукні. Блузки у нас теж є. Прийшли прицінитися, підібрати спортивний костюм і пальто. Теплий одяг краще купувати влітку. Загалом вибір є, – констатує відвідувачка шкільного базару.
– Так, дівчата люблять сукні, сарафани, – підтверджує продавець. – Батьки школярів є різні, гаманці у них теж різні. Ми це розуміємо і пропонуємо прекрасні якісні сукні від 600 гривень, блузки – від 200, спіднички від 150–200 і вище. Є гарні стильні блузочки для старшокласниць по 450 гривень. У такій виїзній сезонній торгівлі головне – спілкування з людьми. Приходять покупці, ми підбираємо моделі, одягаємо дітей, підказуємо, розповідаємо про тенденції шкільної моди. У цьому році модний дівчачий одяг з оздобленням, смужками-лампасами, перлинками. Намагаємось зі смаком одягнути дітей за можливостями й бажаннями школярів і батьків. Догодити підлітку дуже важко. Можна одягти дівчинку недорого, але красиво.
Блузка і спідниця на дівчинку середнього шкільного віку обійдеться в 700–800 гривень. На форму українського виробника, яку почали продавати торік, є гарні відгуки батьків – діти рік прекрасно проносили. У складі тканини – 30 відсотків шерсті, 35 – віскози. Брюки для дівчат – 250–380 гривень: 70 відсотків віскози, 30 – бавовни. Жакети – по 580 гривень. Є дешевші, по 220, без підкладки.
Для хлопчиків пропонуються костюми – піджак і брюки, виготовлені миргородською фабрикою “Велс” – від 900 гривень на молодшого школяра до 1200 на старшого. Виробництва Львова та Одеси – 1200–1300 гривень за костюм-двійку. Тканина якісна, відзначають продавці.
Сорочки на хлопців – від 300 гривень, джинси – 470, піджачок – від 500, демісезонна куртка – 750.
– Китайським не торгуємо, – каже реалізатор хлопчачого одягу.
Справді, китайського ширвжитку серед одягу майже немає, переважає товар вітчизняних виробників. У цьому помітна особливість нинішнього шкільного базару – батьки хочуть купувати дітям якісніші речі, нехай і дорожчі. Підприємці швидко реагують на попит.
Рюкзаки в продажу є німецькі, китайські та вітчизняні.
Міцний ранець з ортопедичною спинкою, який, за словами продавців, витримує повне навантаження – по десятку книжок плюс сніданок і пляшка з водою (зимою навіть з гірки на сумці деякі малі відчайдухи катаються), – коштує приблизно 700 гривень. Виробництва німецької фірми “Вінер” – 755. Розцвітки і малюнки різні – автомобілі, футбольна тематика, ляльки, звірята, “мультяшні” герої тощо. Для більш старших студентський варіант – стильні однотонні з тканини. Є рюкзачки українських виробників – міста Харків і Лебедин – по 420–450 гривень. Пропонується і розпродаж минулорічних моделей
по 200.
Спортивне взуття на фізкультуру для школярів у цьому сезоні можна купити за ціною від 180 гривень. Повсякденні кросівки – 250–800 гривень. Шкіряні туфлі – від 500.
По цінах на письмове приладдя зорієнтували продавці ятки з канцтоварами. Отже, тонкі зошити пропонуються з якісним білим папером, переважно тернопільської фірми “Школярик”, – за 4 гривні, товсті – за 9 гривень (48 аркушів).
Щоденники – харківської торгової марки “Мандарин”, з твердою обкладинкою, – від 35 гривень. Головний атрибут школяра можна вибрати на будь-який смак: з квітковим орнаментом, тваринками (найбільше цього сезону у дітей популярні різні канцтовари із зображенням котиків), футбольною, географічною тематикою тощо. На форзацах щоденників вміщені карти України та світу. На сторінках є короткі енциклопедичні відомості, математичні, хімічні формули, розграфлений табель. Ці приладдя випускаються і з спеціальними антистресовими розмальовками.
Ціни на пенали (без наповнення) починаються від 25 гривень, кольорові – по 50–60, міцніші з різними відділеннями доходять до сотні.
Обкладинки для підручників краще купувати вже після того, як школяр отримає навчальні посібники, бо на нові книги “обгортка” може не підійти. Цікаво, що пропонуються набори обкладинок з липкою стрічкою: відрегулювавши ширину обкладинки, її можна міцно прикріпити до форзацу книги. Коштує такий набір 42 гривні. Прості олівці коштують 2–4 гривні, ручки і лінійки – від 3, альбоми для малювання – 14–15, набори олівців – від 20 до 50, залежно від виробника, набір акварельних фарб – 25, папки для зошитів – 30 гривень, прості гумки – від 5, набори гумок-іграшок – 10–13.
Треба сказати, що, крім спеціалізованих шкільних базарів, широкий вибір товарів для учнів, студентів, слухачів різноманітних курсів, офісних працівників – тобто тих, кому доводиться багато писати, пропонують канцелярські, дитячі магазини, ринки, великі торгові центри, де є розпродажі та різноманітні акції. Напередодні 1 вересня торгівля такими товарами активізується.
Тож вдалих усім покупок!

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий