Шкільний дзвоник під ревище  повітряних тривог

Шкільний дзвоник під ревище повітряних тривог

У перше в нашій сучасній історії почався навчальний рік в умовах воєнного стану. Боляче за дітвору, яку кремлівське чудовисько разом зі своєю одержимою ордою позбавило нормального, захищеного від смертельних небезпек життя. Прикро, що замість звичайних турбот про нові мультимедійні класи, спортзали, ігрові зони освітяни змушені перейматися облаштуванням у школах укриттів на час повітряних тривог.

Незручності попередніх років, створювані в навчальному процесі пандемією, тепер здаються майже не вартими уваги. Реалії воєнного сьогодення стократ непередбачуваніші. Утім Полтавщині, як тиловому регіону, все-таки легше за ті області, на території яких точаться бойові дії. Додалась відповідальна, але посильна місія прийняти «за парти» школярів із родин вимушених переселенців.
Загалом нинішнього 1 вересня шкільне навчання на Полтавщині розпочалося для понад 135, 6 тисячі учнів. Понад 2,5 тисячі дітей влилися в нашу шкільну родину, залишивши рідну домівку через війну. Це юні українці і з окупованих територій, де ворог нав’язує навчання за програмами держави-агресорки, і з прифронтових міст та сіл. Наразі в Україні пошкоджено понад 2 100 шкіл та понад 210 зруйновано повністю. Вочевидь, прицільне знищення українських навчальних закладів (як і бібліотек та музеїв) – ще одна «братня» мета терористів з імперії «руського миру».
Форматів навчання на Полтавщині визначено три – онлайн, офлайн та змішаний. Ясна річ, що очне навчання можливе лише в тих школах, де є облаштоване відповідно до всіх вимог укриття. Наприклад, у Полтавському районі таких навчальних закладів найбільше в Диканській, Полтавській, Чутівській, Зіньківській, Кобеляцькій, Нехворощанській, Решетилівській, Скороходівській громадах. У Лубенському районі – в Лубенській, Оржицькій, Хорольській та Чорнухинській громадах.
Як зазначалось на конференції «Освіта Полтавщини: долаємо виклики разом» (22 серпня) від третини до половини шкіл області мають можливість проводити заняття у режимі офлайн. Загалом у регіоні налічується 533 школи. У виборі формату навчання обов’язково враховували думку батьків. За даними спеціально проведеного опитування, 65,5% з них висловилися за онлайн навчання.
Попри старт «дистанційки», в багатьох школах продовжують роботи з облаштування укриттів для потреб у майбутньому. Так відбувається, зокрема, і в Полтаві. Наразі очне навчання в обласному центрі вирішили запровадити тільки для учнів 1, 2, 5, 9 та 11-х класів, але, звісно, тільки в тих школах, де є укриття. Учні інших класів навчаються онлайн.
Авжеж, жаль, що відтепер уроки асоціюватимуться у нашої дітвори не лише зі світлими класними кімнатами, через величезні вікна яких привітно зазирає із неба сонце, а й із алгоритмом дій під час повітряної тривоги, спусканням у місце, де ще недавно не можливо було й уявити ряди шкільних парт та інші атрибути шкільного життя. Гірко все це. Але ж ми точно не дозволимо ворогу відняти в наших талановитих і стійких, змушених рано подорослішати дітей право навчатися, здобувати нові знання, відкривати й розвивати свої здібності, радіти власним успіхам і мріяти про майбутні звершення. За це й стоять наші герої-захисники на передовій.

Вікторія КОРНЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий