Школа робототехніки від “Полтавазернопродукту”

Школа робототехніки від “Полтавазернопродукту”

У селі Троїцьке Глобинського району триває навчання у школі робототехніки. Для цього компанія “Полтавазернопродукт” агропромхолдингу “Астарта-Київ” закупила п’ять комплектів роботів.

Уже другий рік підприємство допомагає впроваджувати IT-технології для навчання школярів із сільської місцевості, де господарює. На черзі – школа робототехніки для учнів Троїцької ЗОШ.
Торік компанія ініціювала проведення занять зі Scratch-програмування у 3 школах Полтавської області. Це мова програмування, яка дозволяє дітям створювати власні анімовані та інтерактивні історії, ігри. Цього року підприємство долучило до ініціативи ще 2 школи. Одна з них – у Троїцькому. Курс зі Scratch-програмування місцеві школярі вже пройшли. Тож тепер тут організовують гурток робототехніки. Заступник генерального директора з соціальних питань ТОВ “Полтавазернопродукт” Альона Словцова розповідає:
– Учні та вчителі Троїцької школи виявили бажання взяти участь у проведенні школи робототехніки. Ми вирішили їм допомогти.
Учні 5–7 класів складають роботів і керують ними. Збираються вихованці один-два рази на тиждень. Загалом у школі робототехніки навчаються 10–12 дітей. Викладає предмет учитель інформатики. Така програма навчання розроблена для подібних ініціатив по всьому агрохолдингу.
Компанія “Полтавазернопродукт”, окрім придбання роботів, організувала для вчителів підготовчі курси. Ще до початку занять з робототехніки та інформатики вони проходять онлайн-заняття підвищення кваліфікації та захищають відповідну кількість модулів. І лише тоді отримують право викладати нові теми дітям.
– Торік діти, які навчалися Scratch-програмуванню, їздили на IT-хакатон до Києва. І були у захваті від цього дійства. Тепер майбутні програмісти теж дуже хочуть туди потрапити і кажуть, що готові докласти для цього максимум зусиль, – зазначає Альона Словцова.
Найбільше дітлахів цікавить практична частина: розібрати й зібрати робота, вивчити його будову, навчитись ним керувати. Вчитель інформатики Наталія Щербак розподіляє учнів на групи. Залежно від здібностей і вподобань діти пробують себе у ролі дизайнера, конструктора, координатора, програміста.
– У деяких діток чітко простежуються організаторські здібності, вони можуть допомагати проводити заняття. В інших ліпше виходить програмування, але вони не можуть належним чином сформувати свою думку. А от на комп’ютері натиснули, і все працює,– пояснює Наталія Щербак.
На заняттях школярі продовжуватимуть вивчати Scratch і поступово переходитимуть на Python. З допомогою цієї мови програмісти створюють програми, сайти, мобільні додатки. По закінченні навчання учні отримають сертифікати про проходження відповідного курсу.
Довідка: “Полтавазернопродукт” – один з провідних виробничих підрозділів агропромхолдингу “Астарта-Київ”. За даними видання “Латифундист”, кількість працівників складає близько двох тисяч осіб (https://latifundist.com/kompanii/913-poltavazernoprodukt). Компанія займається вирощуванням зернових, цукрового буряку та виробництвом молока. Працює на територіях Глобинського й Семенівського районів Полтавської області.

ГО “Полтавщина Аграрна”.

Поділися:

Добавить комментарий