Шлях до визнання і спортивної слави

Полтавському регіональному центру з фізичної культури і спорту інвалідів “Інваспорт” виповнилося 25 років.

За чверть століття пройдений нелегкий, але звитяжний шлях до визнання, перемог і спортивної слави, відзначалося на урочистостях з цієї нагоди, що відбулися в актовому залі спорткомплексу “Динамо”. Вшанували спортсменів – призерів і учасників Паралімпійських, Дефлімпійських ігор, багатьох інших змагань, їхніх тренерів, наставників, педагогів, супроводжуючих, фахівців спортивних організацій, шкіл, які працюють із дітьми та молоддю з інвалідністю. Великій групі присутніх були вручені державні нагороди і почесні відзнаки.
Церемонія відзначення 25-річчя “Інваспорту” супроводжувалася сурдоперекладом.
Поряд із радісними моментами в житті трапляються й сумні. Спортсмени, тренери, ветерани відчували за ці роки не лише радість перемог і гіркоту невдач, але й втрати близьких людей. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять діячів “Інваспорту”, які відійшли у Вічність.
Присутні переглянули відеоролик Національного паралімпійського комітету про досягнення атлетів, сила духу яких захоплює. Люди з обмеженими фізичними можливостями демонструють безмежну волю до перемоги, повноцінного життя, спортивних звершень.
Спортсменів і ветеранів спорту привітав начальник регіонального центру “Інваспорт” Олександр Верещака:
– Думаю, багатьом варто повчитися у вас не втрачати духу, вірити і сподіватися. Сьогодні наші провідні спортсмени перебувають на змаганнях, навчально-тренувальних зборах і готуються до нових стартів, до успішного виступу на Паралімпійських іграх 2020 року. Насамперед це плавці та легкоатлети, – зазначив він.
Багато уваги організація приділяє роботі з дітьми. Щороку центр “Інваспорт” проводить обласну спартакіаду “Повір у себе”, в якій беруть участь більше 120 юних атлетів. Велика заслуга в цій роботі – спеціалізованих шкіл для дітей із вадами та інших причетних структур.
Розвитком фізичної культури і спорту серед дорослих осіб з інвалідністю займаються Кременчуцька філія Полтавського центру “Інваспорт”, громадський спортивний клуб “Візок”, Полтавський міський центр “Спорт для всіх” та інші організації. Їхні працівники та ентузіасти доводять власним прикладом – людина з обмеженими фізичними можливостями може пропагувати здоровий спосіб життя, залучати інших до фізкультури і фізичної реабілітації.
На базі Полтавського профтехучилища № 23, Полтавського інституту економіки і права створені навчальні групи, де діти та молоді люди з інвалідністю мають можливість здобувати професії і займатися спортом. За це керівникам навчальних закладів велика подяка від дітей, їхніх батьків і тренерів, наголосив Олександр Верещака. Він побажав усім здоров’я, добробуту, успіхів на спортивних аренах і в повсякденному житті.
Атлетів, що відзначилися в різних видах спорту, батьків, тренерів, ветеранів спорту привітав начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Олександр Буцький:
– Ювілей “Інваспорту” – це непересічна подія в історії полтавського спорту. Від побачених на відеоролику кадрів на очі навертаються сльози і душі сповнюються гордістю за таких земляків, – відзначив посадовець. – Засновані 5 обласних стипендій для спортсменів з інвалідністю, для тренувань створюється потужний спортивний центр у Решетилівці. Усім спортсменам – велика шана і подяка.
Заступник начальника ГУ Нацполіції в області Володимир Абрамов висловив щире захоплення силою духу, енергією, ентузіазмом, волею до перемоги вихованців “Інваспорту” і зазначив, що їх потрібно ставити за приклад представникам спортивного товариства правоохоронців “Динамо”.
Героїв дня привітали концертними номерами балетна група українського народного хору “Калина” ПНПУ
ім. В. Г. Короленка, фіналістка телепроекту “Х-фактор”, незряча співачка Олена Ковтун, солістка обласної філармонії Лариса Борисенко з модельним агентством “Століття краси”, яке представило колекцію “Барви України”.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий