Січень рік починає

Січень рік починає

Незважаючи на розслабляючий ефект від січневих свят, справжнім агрономам і садівникам не можна надовго відходити від справ, адже і взимку зайнятися на земельній ділянці і за її межами завжди є чим. Головне завдання полягає в догляді за садом, а також в деталізації плану посадок.

Робота в саду

Слід накопичити якомога більше снігу в пристовбурних кругах, захищаючи рослину і грунт від сильного промерзання (можна перенести лопатою або навантажити на тачку). Якщо температура повітря опускається з кожним днем все нижче і нижче, бажано не забувати періодично підгортати снігом і штамби плодових дерев, щоб вони не промерзли.
Якщо другий місяць зими видався вкрай сніжним, слід періодично обтрушувати гілки дерев від снігу, щоб вони не поламалися під його вагою.
Рекомендується час від часу перевіряти осінню обв’язку на наявність дірок, залишених гризунами. У разі виявлення таких важливо або підлатати їх, або повністю замінити покривний матеріал.
Малину, агрус і смородину необхідно також додатково підгорнути, щоб коренева система, розташована в верхніх шарах землі, не промерзла.
Садову суницю, виноград і квіти-багаторічники важливо додатково вкрити і час від часу перевіряти.
Притоптування снігу на пристовбурних кругах дозволить захистити від негативного впливу гризунів й інших шкідників (деякі садівники додатково виливають воду, щоб штучно створити додатковий шар захисту).
Можна починати підготовку грунту до вирощування розсади з насіння. Як покупний грунт, так і взятий з городу або саду, потребує додаткової обробки від хвороб і прихованих інфекцій. Для цього землю можна пропарити на водяній бані або ж прожарити за допомогою духовки.
У другій половині місяця для посадки рекомендується вибрати насіння баклажана, перцю, помідорів. Цибулини квітів можна ставити на вигонку, але тут необхідно враховувати сорт і терміни їх зростання.

Догляд за теплицями

Якщо у вас є теплиця і ви не розбирали її на зиму, то ви точно маєте що робити в січні. Найголовніше – вчасно видаляти сніг, щоб конструкція не пошкодилася під впливом додаткової ваги. Якщо стінки теплиці виготовлені з полікарбонату, то для очищення від снігу в жодному разі не застосовуйте гострі предмети, інакше утворення проколів практично не уникнути. Працюйте віником чи щіткою. Скребки, граблі та інші інструменти такого роду для цієї справи не придатні. Якщо сніг випадає часто, то й працювати доведеться частенько.
Власники теплиці мають прекрасну можливість почати садові роботи в січні раніше, ніж всі інші городники, адже температура в такому приміщенні трохи вища, та й вологість часто сприяє швидкому зростанню і гарній приживлюваності рослин. Також важливо не забути про місячний посівний календар і перед складанням будь-яких садово-городніх планів уважно вивчити всі особливості впливу Місяця на рослини.

Прибирання території

Підготовка саду до весни передбачає в тому числі усунення деяких його жителів. Наприклад, старих дерев, які давно перестали плодоносити, або кущів, які мимоволі заповнюють територію. Попри холод, взимку досить приємно виконувати важку фізичну роботу. Якщо у вас є бензопила та гостра сокира, то садові роботи в січні підуть “на ура”. Можете залишати пеньки та просто прибирати територію від зрізаних гілок. Погода тепла та земля абсолютно не промерзла? Тоді й корчуванням можна зайнятися!

Підготовка садового інвентарю

Сад та город у січні сплять, але вже незабаром настане час активностей. І що вам знадобиться насамперед? Звичайно, секатори, лопати та інше приладдя, незамінне в побуті садівника, дачника або городника. Поки на вулиці холодно, можна на день-другий засісти в гаражі або майстерні, полагодити всі зламані інструменти, виконати заточку і т.д. Якщо є необхідні навички та бажання, можна зайнятися виготовленням інструментів власноруч. Або ж сконцентруйтеся на купівлі нового і гарантовано якісного садового інвентарю – запасайтеся на майбутній сезон.
Вибір сортів овочів та планування сівозміни
Садові роботи у січні трапляються не так часто, тому вільний час можна пустити на планування наступного сезону. Адже це теж важливо! У січні можна проаналізувати, які сорти овочів виправдали себе, а які – розчарували. Відповідно буде розуміння, що посадити у новому сезоні. Можна детально опрацювати сівозміну, скласти план і записати, що і де буде висаджено. Навесні, коли робота вирує, такі напрацювання дуже доречні – позбавляють зайвої плутанини і економлять час.

Перевірка сховищ

Сад у січні порожній, і це нормально. Головне, щоби були повними сховища. Дуже часто буряк, морква та інші культури псуються під час зберігання, навіть якщо надати їм оптимальні умови. Те саме стосується яблук і груш. Часом вони гниють. Можна викроїти один січневий день на те, щоб перебрати весь урожай у сховищі: видалити зіпсовані плоди та зберегти нормальні. Іноді така ревізія дозволяє виявити гризунів-шкідників. На те, щоб позбутися від них, теж потрібно витратити час.

Додаткові роботи в січні

Йдеться про необхідність продумати і придбати:
• речовини для захисту рослин;
• класичні засоби для дезінфекції грунту і протруювання насіння;
• спеціальну землю для вирощування садових квітів;
• торф’яні таблетки;
• піддони і ємності;
• садовий інвентар;
• укривні матеріали або агроволокно;
• насіння бажаних рослин (перед покупкою слід переглянути свої запаси).

Підготовлено за матеріалами з відкритих інтернет-джерел.

Поділися:

Добавить комментарий